پاسخ ایران به ادعای رویترز

مذاکره ایران در مورد "برنامه موشکی" تکذیب شد

سیاسی - فرازنیوز: بهرام قاسمی ادعای اخیر خبرگزاری رویترز در خصوص برنامه دفاعی موشکی ایران را تکذیب کرد. امروز این خبرگزاری در خبری مدعی شده بود که ایران و ۵+۱ در خصوص موشک‌های بالستیک بر سر میز مذاکره می‌نشینند.
کد مطلب: 59659| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۵ ۲:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
مذاکره ایران در مورد

به گزارش فرازنیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای رویترز در خصوص برنامه دفاع موشکی کشور را قویا تکذیب کرد.
 
بهرام قاسمی ادعای اخیر خبرگزاری رویترز در خصوص برنامه دفاعی موشکی ایران را تکذیب کرد.
 
بر اساس این گزارش، امروز این خبرگزاری در خبری مدعی شده بود که ایران و ۵+۱ در خصوص موشک‌های بالستیک بر سر میز مذاکره می‌نشینند.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه ادعای منتشره از سوی خبرگزاری رویترز مبنی بر آمادگی ایران برای مذاکره در خصوص جنبه هایی از برنامه دفاعی موشکی خود را به شدت تکذیب کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران بارها در مواضع علنی و دیدارهای دیپلماتیک با مقامات خارجی همانند مصاحبه‌ها و دیدارهای  انجام شده توسط وزیر امور خارجه در سفر اخیرشان به نیویورک، بر غیر قابل مذاکره بودن برنامه‌های دفاعی خود تاکید کرده است و آن را مغایر قطعنامه ۲۲۳۱  نمی‌داند.
 
 این دیپلمات ارشد کشورمان تاکید کرد: ایران برنامه‌های دفاعی موشکی را حق مسلم خود دانسته که قطعا در چارچوب برنامه‌ها و راهبردهای دفاعی، متعارف و تعیین شده خود ادامه خواهد داد.
 
قاسمی در پایان مجددا تصریح کرد که وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر این نکته در تمامی دیدارها و گفتگوهای خصوصی همانند مصاحبه‌های شان با رسانه‌های بین‌المللی تاکید کرده‌اند.‌

کد مطلب: 59659| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۷/۱۵ ۲:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸  ,   April 19, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.