هشدار انتخاباتی آملی‌لاریجانی

سیاسی - رئیس قوه قضاییه استفاده از رسانه‌های ضدانقلاب در انعکاس اخبار و مطالب مختلف از جمله امور انتخاباتی را جرم دانست و بر لزوم رعایت اصول اخلاقی و دشمن شناسی از سوی مردم، نامزدها، مسئولان، مجریان و ناظران انتخابات تأکید کرد.
کد مطلب: 59914| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱۶:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
هشدار انتخاباتی آملی‌لاریجانی

به گزارش تسنیم به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت دخت گرامی پیامبر(ص) حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(س)، محبت اهل بیت(ع) را دارای مراتبی دانست و تصریح کرد: حب اهل بیت(ع) راهی برای تقرب به حق تعالی است منتها ادعای محبت بدون عمل، صحیح نیست. در مورد محبت حق تعالی نیز همین گونه است چنان که در روایات قدسی داریم که اگر کسی سراسر شب را بخوابد و اهل یاد حق نباشد نمی‌تواند ادعای محبت کند زیرا قطعاً هر محبی مشتاق خلوت کردن با محبوب خود است.

رئیس دستگاه قضایی افزود: محبت اهل بیت(ع) باید در اخلاق و رفتار ما نمود داشته باشد که رعایت تقوای الهی و پیروی از روش و سیره اهل بیت(ع) در زندگی از مهمترین جلوه‌های این محبت است.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری همایش حمایت از انتفاضه فلسطین که هفته گذشته در تهران برگزار شد، از رهبر معظم انقلاب به‌دلیل حضور و سخنان ارزشمندشان در این همایش و همچنین از اهتمام رئیس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری این گردهمایی قدردانی کرد و گفت: نفس برپایی این همایش بسیار ارزشمند و مهم بود زیرا رژیم صهیونیستی سالهاست که تلاش می‌کند افکار عمومی جهان را از مسئله اصلی جهان اسلام که همان مسئله فلسطین است منحرف کند.

رئیس قوه قضاییه ایجاد داعش در کشورهای مختلف و تقویت گروههای تروریستی را از جمله همین اقدامات انحرافی دانست و اظهار کرد: آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها همواره در پی این بوده‌اند که بابی را برای اسلام هراسی و ایران هراسی باز کنند، بر همین اساس مدام به این موضوع دامن می‌زنند که جمهوری اسلامی مسئله اول دنیا و جهان اسلام است. بدون تردید در چنین فضای مسمومی، برپایی همایش وزین فلسطین در تهران با حضور بیش از 600 میهمان در قالب هیئت‌های مختلف و در سطوح گوناگون، اقدامی بسیار خردمندانه و مؤثر بود و دیدار نمایندگان کشورهای مختلف در حاشیه این همایش قطعاً منشأ اثر و خنثی کننده بسیاری از توطئه‌ها خواهد بود.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده، انتخابات در جمهوری اسلامی را مظهر اراده مردم توصیف کرد و با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری به‌دلیل تعیین فردی که در رأس دستگاه اجرایی کشور قرار می‌گیرد از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، تصریح کرد: هنوز چند ماه تا انتخابات باقی مانده است اما به هر حال به‌دلیل پیچیدگی و اهمیت بالای انتخابات از جهات گوناگون لازم است که ابعاد مختلف این رویداد که به تمام دستگاهها اعم از اجرایی، نظارتی و قضایی بازمی‌گردد مورد توجه و دقت جدی قرار گیرد.

رئیس قوه قضاییه با ذکر دو نکته در این زمینه گفت: اولین موضوعی که باید از سوی نامزدها، مردم، مجریان، مسئولان و ناظران انتخابات مورد توجه باشد، تحفظ بر امور اخلاقی و رعایت حدود شرعی و قانونی در جریان انتخابات است، گاهی در گرماگرم رقابت‌ها برخی به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که به نظر می‌رسد اصل و هدف انتخابات را فراموش کرده‌اند، گاهی نامزدها و هواداران آنها از یاد می‌برند که انتخابات برای ظهور اراده مردم به‌منظور تمشیت بهتر امور اجرایی در کشور است و همین امور اجرایی نیز برای استکمال و توسعه و هدف غایی آن سعادت مردم است.

آیت الله آملی لاریجانی با انتقاد از برخی رفتارهای نشئت گرفته از نوعی دیدگاه‌های الحادی ضمن تفسیر غلط و کاربرد ابزاری از شعار «هدف، وسیله را توجیه می‌کند»، خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین خطرها دقیقاً زمانی رخ می‌دهد که هدف اصلی فراموش می‌شود و صرفاً پیروزی هدف قرار می‌گیرد. این امر باعث می‌شود که بسیاری از اقدامات خلاف اصول اخلاقی، مباح و مجاز شمرده شود که این یک خطر بزرگ است.

رئیس قوه قضاییه، با تأکید مجدد بر لزوم رعایت اخلاق و انصاف از سوی همه افراد و نهادهای دخیل در انتخابات، اظهار کرد: قرار نیست اگر در دستگاهی حضور داریم و قدرتی در اختیار داریم، از این قدرت برای ارضای خواسته‌های خودمان استفاده کنیم و به‌خلاف اخلاق، انصاف، شرع و قانون گام برداریم، بر همین اساس همگان باید در چهارچوب وظایف خود عمل کنند و حدود اخلاقی، شرعی و قانونی را نصب العین قرار دهند.

آیت الله آملی لاریجانی در بیان دومین نکته مدنظر خود بر لزوم هوشیاری و دشمن شناسی مردم، نامزدها، مجریان و ناظران انتخابات تأکید کرد و گفت: دشمنان جمهوری اسلامی وقتی نمی‌توانند با رویارویی نظامی وارد میدان شوند راهکارهای جنگ نرم را در پیش می‌گیرند تا بر افکار عمومی و تصمیمات مسئولان اثر بگذارند.

رئیس قوه قضاییه دشمنی آمریکا و اذناب منطقه‌ای آن و همچنین جریان ضدانقلاب فراری و حتی برخی افراد در درون کشور را پابرجا دانست و خاطرنشان کرد: از ابتدا تا انتهای روند انتخابات و در جریان رقابت‌ها و تبلیغات باید به‌دقت حرکات دشمن را رصد کنیم و فراموش نکنیم که دشمن همواره از طریق ایجاد شایعات و مشوه ساختن چهره مسئولان، نظام جمهوری اسلامی و اصل انتخابات، اهداف خود را پیش می‌برد.

آیت الله آملی لاریجانی اضافه کرد: یکی از ناصواب‌ترین کارها استفاده از ابزار ضدانقلاب توسط جریان‌های داخلی برای پیشبرد اهداف انتخاباتی است. برخی رسانه‌های ضدانقلاب از سوی بعضی افراد در داخل کشور به کار گرفته می‌شوند که این کار قطعاً جرم است. بنده به‌عنوان مسئول دستگاه قضایی از همه کسانی که می‌خواهند به‌نحوی وارد عرصه انتخابات شوند می‌خواهم که نسبت به حیله‌ورزی دشمن که کاری جز تفرقه افکنی ندارد هوشیار باشند و این‌گونه نباشد که با بهره‌گیری از ابزارهای ضدانقلاب برای اثبات خود و تخریب چهره رقیب، آب به آسیاب دشمن بریزند.

رئیس قوه قضاییه با یادآوری اینکه مردم مثل همیشه بیدار و بصیرند و قطعاً «صلاح» و «فساد» را از یکدیگر تشخیص می‌دهند، بر لزوم هوشیاری مسئولان، نامزدها، مجریان و ناظران انتخابات نسبت به دخالت نرم دشمن در این رویداد مهم سیاسی تأکید کرد.

آیت الله آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سالروز درگذشت مرحوم فرج‌الله سلحشور کارگردان سینما و تلویزیون، یاد و خاطره این هنرمند را گرامی داشت و ابراز امیدواری کرد که همه هنرمندان به‌جای پرداختن به سوژه‌های تکراری و مضامین دنیایی، مخاطبان خود را به‌سوی معنویت سوق دهند و از ابزار هنر برای انعکاس معارف الهی استفاده کنند.

این گزارش حاکی است بحث در خصوص بررسی ماده 30 قانون نظارت بر رفتار قضات در دستور جلسه امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

کد مطلب: 59914| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱۶:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 24, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.