17 عامل ناباروری‌ مردان

علمی و پزشکی - فرازنیوز: مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت به مردانی که دارای ۱۷ عامل ناباروری هستند، توصیه کرد تا مورد آزمایشات قرار گیرند.
کد مطلب: 59986| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۰:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
17 عامل ناباروری‌ مردان

به گزارش تسنیم، محمداسماعیل مطلق با بیان این مطلب در هفته سلامت مردان اظهار داشت: علل ناباروری در مردان بسیار متفاوت است که برخی از مهم‌ترین موارد آن علل عفونی مانند ابتلای دستگاه تناسلی به سل، علل مادرزادی، مصرف برخی داروها، ضربه خوردن به ناحیه تناسلی و اختلالات غدد درون‌ریز است.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به مردان پیشنهاد کرد اگر این سوابق را دارند، با مراجعه به ارائه دهندگان خدمت در مراکز بهداشتی، ناباروری خود را بررسی کنند.

مطلق؛ مصرف کنندگان سیگار، دخانیات و الکل، سابقه انجام جراحی روی بیضه، سابقه ابتلا به نهان‌بیضه (عدم نزول یک یا هر دو بیضه پس از تولد)، سابقه شیمی‌درمانی، سابقه رادیوتراپی، سابقه ابتلا به عفونت‌های ناحیه تناسلی، سابقه اوریون در کودکی، اختلالات هورمونی، کم‌کاری یا پرکاری تیرویید، دیابتی‌ها، مردانی که تنگی مجرای ادراری دارند، بیماری‌های ژنتیکی، بیماری‌های تبدار طولانی و مصرف کنندگان داروهای آرام‌بخش را از جمله کسانی عنوان کرد که باید ناباروری‌شان چک شود.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت وزارت بهداشت، خاطرنشان کرد: 20 درصد زوجین در طول زندگی مشترک ناباروری را تجربه می‌کنند که نقش علل مردانه بیش از 40 درصد موارد است.

کد مطلب: 59986| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۰:۱۱:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶  ,   September 25, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.