معاون خدمات شهری شهر تهران اعلام کرد:

بلوار کشاورز باغ راه مي شود/تامين 14هزار تن ميوه شب عيد

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: معاون خدمات شهري شهرداري تهران در تشريح استقبال از بهار96 با اشاره به اينکه بلوار کشاورز "باغ راه "مي شود، گفت: اجراي طرح تفکيک از مبدا در 173شهرک پايتخت و تامين 14 هزار تن ميوه شب عيد ازجمله اقدامات اين معاونت در طرح استقبال از بهار96 است.
کد مطلب: 60045| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۵:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
 بلوار کشاورز باغ راه مي شود/تامين 14هزار تن ميوه شب عيد

به گزارش "فرازنیوز" مجتبي يزداني در نشست خبري طرح استقبال از بهار 96 با بيان اينکه امسال سعي کرده ايم اقدامات ويژه اي را در پايتخت در دستور کار قراردهيم، گفت: تلاش شده ايرادات را رفع کنيم تا در بحث نگهداشت شهر مشکلي پيش نيايد . به طوري که براساس ديدگاه هاي شهردار تهران موضوعاتي را به مناطق و سازمان ها ابلاغ کرده ايم . در همين راستا مناسب سازي 22بوستان در 22 منطقه شهر تهران انجام شده است. همچنين 22 بوستان ديگر نيز درمناطق دردستور کارقرار گرفته است .


معاون خدمات شهري شهرداري تهران با بيان اينکه 98 پل عابر پياده مکانيزه ساماندهي شده است، تصريح کرد: بيش از 70 درصد اين پل ها اورهال شده اند .

همچنين در بحث تردد ويژه معلولين در فروشگاه هاي شهروند ، بازارهاي ميادين ميوه و تره بار و مجموعه بهشت زهرا(س) تمهيدات لازم در نظر گرفته شده است.

 

وي افزود: در حال حاضر 10هزار چشمه سرويس بهداشتي درسطح شهر رفع اشکال شده اند. همچنين 85 درصد سقاخانه ها ساماندهي شده و براي آبنماها نيز برنامه هايي را در دستور کار قرارداده ايم .


يزداني با اشاره به شناسايي مراکز و نقاط بي دفاع شهري در پايتخت اضافه کرد: زمين هاي خالي و رها شده اي درسطح مناطق و محلات شهر تهران هستند که از هر منطقه دو مورد شناسايي شده اند و تا پايان سال ساماندهي خواهند شد .

 

وي با اشاره به طرح تفکيک پسماند از مبدا درشهر تهران نيز گفت: 173 شهرک و 900 ساختمان بالاي 50 واحد در طرح تفکيک از مبدا مشارکت دارند. سعي شده است مخازن اطراف اين مجموعه ها جمع آوري شود تا زيبايي بصري در اين فضاها تامين شود که بيشترين تعداد در منطقه 5 و کمترين درمنطقه 12 شهرداري تهران قرار دارد .

يزداني با اشاره به اينکه به بخش فضاي سبز درحال حاضر 1000هکتار افزوده شده ، يادآورشد: اين درحالي است که به 39هزارو100 هکتار کمربند سبز رسيده ايم که بيشترين سرانه فضاي سبز درمحدوده منطقه4 قرار دارد . 1400 اصله نهال در آستانه سال جديد به شهروندان داده شده و همچنين سعي شده تا گل لاله در تمامي مناطق وحداقل دريک بوستان در هر منطقه کاشته شود . به طوري که امسال 4 ميليون لاله و 14 هزار مترمربع فرش گل کاشته شده است .

 

معاون شهردار تهران بابيان اينکه فضاي سبز در 21 بوستان به مساحت 28 هکتار درحال انجام است ، اذعان کرد: 30 هزارمترمربع کف پوش بازي کودکان و 100ست ورزشي دردستور کارقرارگرفته است همچنين بوستان نابينايان در منطقه 8 ، بوستان ويژه گياهان دارويي در منطقه 9 و بوستاني درمنطقه 14 درحال اجراست.

وي بااشاره به بهره برداري از15 بازار ميوه و تره بار تا پايان سال جاري تصريح کرد: 20 بازار ميوه و تره بار نيز به صورت فروشگاهي در آمده است . همچنين 14 هزار تن ميوه براي شب عيد تامين شده به گونه اي که سبد مهرباني را در 129 بازار داريم.

 

يزداني با اشاره به طرح استقبال از بهار درمبادي ورودي پايتخت اضافه کرد: مناطق 15 ، 4 ، 22 ،19 و 20 آماده استقبال ازعيد نوروز از مسافران نوروزي شهر تهران خواهند بود. همچنين در بوستان هاي چيتگر ، سرخه حصار و لويزان مناسب سازي و فضاي سبز را دستور کار قرارداديم به طريقي که 400 هکتار فضاي بيروني و مشرف به اتوبان ها را درختکاري کرده ايم . همچنين چهارراه وليعصر تا تجريش درمناطق 1، 3 و 6 و 11 آماده استقبال از مسافران نوروز خواهند بود.

 

معاون خدمات شهري شهرداري تهران بابيان اينکه درهر يک ازمناطق 22 گانه 40سفره هفت سين پهن مي شود، افزود: ميادين محمديه ، راه آهن و انقلاب تا پايان سال آماده بهره برداري خواهند شد .
 

يزداني با اشاره به مراسم جمعه آخر سال که توسط شهروندان انجام مي شود،يادآورشد: دراين باره نيز هماهنگي مجموعه بهشت زهرا(س) با راهور درخصوص کنترل بار ترافيکي اين محدوده در پنجشنبه و جمعه پاياني سال دردستور کار قرارگرفته است . همچنين کاشت نهال در 50 هکتار ازمجموعه بهشت زهرا(س) انجام شده است و اين درحالي است که بازار ميوه وتره باري نيزدربهشت زهرا(س) باتوجه به روزهاي پاياني سال راه اندازي کرده ايم . ضمن اينکه 8ايستگاه صلواتي در اين مجموعه با توجه به روزهاي پايان سال جانمايي شده اند.

معاون شهردار تهران با اشاره به افتتاح سه فروشگاه شهروند تا پايان سال تصريح کرد: اين فروشگاه ها درمناطق 5،21 وشهر پرند راه اندازي مي شوند. همچنين بهره برداري از فاز دوم باغ پرندگان در فضايي 6 هکتاري تا قبل از عيد نوروز انجام مي گيرد.

 

وي ادامه داد: در بحث دست فروشي درروزهاي پايان سال نيز 50 نقطه مشخص براي دست فروشان در نظرگرفته شده است و طبق هماهنگي ها با استانداري و بازرگاني نيز5 بازار بهاره ويژه اين افراد در نظرگرفته شده است .

يزداني با بيان اينکه بلوارکشاورز دراستانه نوروز 96 ، "باغ راه" مي شود، گفت: برحسب دستور شهردار تهران در هر محله يک بوستان ، بازار ميوه تره بار و ايستگاه آتش نشاني براساس بازديدهاي ستاد نظارت دوره اي شهردار تهران ساخته مي شود. همچنين 7 ايستگاه آتش نشاني تا پايان سال به بهره برداري خواهد رسيد .

معاون خدمات شهري شهرداري تهران درپايان بااشاره به درنظرگرفتن زميني جنب بهشت زهرا(س)براي دفن مردگان خاطرنشان کرد: کارهاي اين زمين در مرحله آمادگي است .همچنين قبل از سال جديد نيز 50 آمبولانس بهشت زهرا(س) به اين مجموعه اضافه خواهد شد .

کد مطلب: 60045| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۵:۴۳:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.