مدیرعامل بانک ملت: گشایش های بین المللی تعارضی با روح اقتصاد مقاومتی ندارد.

بانک و بیمه - فرازنیوز: مدیرعامل بانک ملت اعلام کرد که گشایش های بین المللی هیچ تعارضی با روح اقتصاد مقاومتی ندارد.
کد مطلب: 60070| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۹:۵:۱۰| نسخه چاپی
مدیرعامل بانک ملت: گشایش های بین المللی تعارضی با روح اقتصاد مقاومتی ندارد.
به گزارش "فرازنیوز" ، دکتر هادی اخلاقی فیض آثار در نشست تخصصی کنفرانس ملی برجام و اقتصاد مقاومتی افزود: شفافیت، تاب آوری و استقامت برای حمایت از اقتصاد و هدایت منابع به سمت بخش های تولیدی مزیت دار، از مبانی بانکداری مقاومتی است.
 
 
وی با بیان این نکته که با شکل گیری برجام، گشایش های متعددی در عرصه های اقتصادی صورت گرفت، ادامه داد: ما در حوزه بین المللی قبل از تحریم ها با ٦٠٠ بانک ارتباط داشته ایم که این تعداد پس از بروز تحریم ها به ٣٠بانک کاهش یافت ولی با اجرایی شدن برجام،تاکنون با ٢٤٠ بانک ارتباط کارگزاری برقرار شده که نسبت به قبل از برجام، به طور محسوسی افزایش یافته است.
 
 
دکتر اخلاقی ادامه داد: صرفنظر از بهانه های بانک های بزرگ دنیا برای ارتباط با بانک های ایرانی، باید  انرژی خود را روی دو حوزه متمرکز کنیم که حوزه اول شفافیت است چون انطباق با استانداردهای بین المللی جزو  درخواست های بانک های خارجی برای ارتباط با بانک های داخلی است .
 
به گفته وی، با توجه به اینکه به دلیل شرایط تحریم از بانکداری بین المللی فاصله گرفته ایم باید از فرصت ایجاد شده برای تطبیق خود با استانداردهای بین المللی به نحو بهینه استفاده کنیم.
 
 
مدیرعامل بانک ملت تاکید کرد: موضوع دوم تاب آوری است که روی دیگر مقوله شفافیت محسوب می شود و در این باره باید از ابزارهایی چون افزایش سرمایه  بهره ببریم تا بتوانیم از دستاوردهای برجام بیشترین استفاده را انجام دهیم.
 
دکتر اخلاقی از رشد بیش از ٣٠٠ درصدی عملکرد ارزی بانک ملت در سال جاری خبر داد و گفت: این بانک ، بانک اصلی حوزه نفت، گاز و پتروشیمی است که سال گذشته به دلیل تحریم ها عملکرد ارزی آن تنها ٢.٦ میلیارد دلار بوده که کمتر از ٢٥٠ میلیون دلار آن مربوط به گشایش اعتبارات اسنادی بوده است.
 
 
وی تاکید کرد: حجم عملیات ارزی بانک ملت در سال جاری به ١١ میلیارد دلار افزایش یافته و از این رقم حدود سه میلیارد دلار آن مربوط به گشایش اعتبارات اسنادی است که نشان دهنده رشدی ١٠ برابری در بخش گشایش ها است.
 
وی با اشاره به حمایت های مستمر بانک ها از بخش نفت، گاز و پتروشیمی، تصریح کرد: اگر امروز گشایش های قابل توجهی در این حوزه ها رخ داده قطعا با حمایت ها و کمک نظام بانکی کشور بوده و این از دستاوردهای عینی برجام است.
کد مطلب: 60070| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۹:۵:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 21, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.