طرح نوسازي ناوگان حمل و نقل كالاي جاده اي سرعت گرفت

راه و مسکن - فرازنیوز: با حضور معاون وزير راه وشهرسازي ، معاون وزير نفت ، مسئولين بانك هاي عامل ، طي مراسمي سيصدو پنجاهمين كاميون در اجراي طرح "نوسازي ناوگان حمل و نقل كالاي جاده اي فرسوده" كه با مشاركت مجتمع صنعتي ماموت در حال انجام است ، در محل اين مجموعه به متقاضي واگذار و تحويل گرديد .
کد مطلب: 60077| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۴:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
طرح نوسازي ناوگان حمل و نقل كالاي جاده اي سرعت گرفت
به گزارش "فرازنیوز"  مهندس داود كشاورزيان معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس اين سازمان در اين مراسم با اعلام رضايت از آغاز و سرعت طرح جايگزيني كاميون هاي فرسوده اظهار داشت : با توجه به مصوبه شوراي محترم اقتصاد مقرر است از محل ماده 12 رفع موانع توليد 65 هزار دستگاه كاميون فرسوده نوسازي گردد ، كه خوشبختانه با تلاش انجام يافته و با مشاركت وزارت نفت و سازمان بهينه سازي مصرف سوخت در بهمن ماه سال جاري قراردادي با مجتمع صنعتي ماموت منعقد شد و ظرف اين مدت تعدادي از كاميون هاي به مقاضيان واگذار و امروز سيصد و پنجاهمين آن تحويل مالك مي گردد .
 
مهندس كشاورزيان با ابراز اميدواري جهت پيوستن سازندگان ديگر كاميون به اين طرح گفت : تلاش مي گردد نوسازي و جايگزيني 65 هزار دستگاه كاميون فرسوده كه مقرر است در طي پنج سال انجام گردد ، در سال آينده سهم يك پنجم مدت زمان پيش بيني حدود 12 تا 13 هزار كاميون محقق گردد. 
 
وي در خصوص حمايت دولت از ظرفيت هاي موجود در كشور جهت نوسازي ناوگان حمل و نقل كالا ، خاطر نشان كرد : عواملي همچون اعتبارات پيش بيني شده ، آمادگي بانك هاي عامل در اين موضوع نقش مهمي دارند ولي هدف گذاري براي نوسازي آن بخش از ناوگان فرسوده در طي پنج سال انجام يافته و اميد است تحقق يابد . 
 
معاون وزير راه و شهرسازي در خصوص خودورهاي سبز در برنامه توليد مجتمع صنعتي ماموت نيز گفت : اين خودروها در راستاي حفظ محيط زيست طراحي گرديده و قدر مسلم براي سلامت مردم و جامعه مفيد است . 
 
مهندس كشاورزيان از پرداخت 9 درصد از نرخ سود و تسهيلات ارزن توسط متقاضيان خبر داد و ادامه داد : سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي مشتركاً با سازمان بهينه سازي مصرف سوخت به عنوان نماينده دولت از تسهيلات با نرخ 18 درصد بانكها تنها نيمي از آن را از مالكان و متقاضيان نوسازي دريافت و مابقي را از محل صرفه جويي تامين مي نمايد .  
 
اين گزارش مي افزايد دكتر علي وكيلي معاون وزير نفت و رئيس سازمان بهينه سازي مصرف سوخت نيز در اين مراسم با اعلام صرف جويي قابل ملاحظه سوخت از طريق نوسازي ناوگان حمل و نقل كالاي جاده اي افزود : اميد است روند نوسازي سرعت بيشتري را در آينده داشته باشد ، البته از ديگر سازندگان خودروي سنگين نيز در كشور دعوت بعمل آمده و با اعلام آمادگي آنان ، حتماً شاهد اين فرآيند خواهيم بود .
 
 
وي  پشتيباني و حمايت اعتباري را از طرح مهم برشمرد و ادامه داد : با مصوبات  دولت محترم و اجرايي شدن آن توسط بانكهايي كه ورود پيدا كرده اند و ديگر بانكها كه از آنها دعوت مي گردد در اين طرح مشاركت نمايند  قطعاً متقاضيان تشويق و ترغيب خواهند شد تا خودروي فرسوده خود را خارج و نوسازي نموده  انتظار مورد نظر با سرعت برآورده شود .
 
 
دكتر وكيلي استفاده از منابع خارجي را هم ممكن دانست و در خصوص ميزان صرفه جويي سوخت نيز  تصريح كرد : با خودروهاي جديدي كه وارد ناوگان مي شوند در ازاي هر يكصد كيلومتر پيمايش حدود 30 ليتر صرفه جويي مصرف سوخت خواهد بود و از محل اين تفاوت مصرف به خود مصرف  كنندگان تعلق مي گيرد و مطمئناً زودتر از موعد مقرر طرح به سرانجام خواهد رسيد . 
 
 
اين گزارش مي افزايد فردوس مدير عامل مجتمع صنعتي ماموت در ابتداي اين مراسم گزارشي از زمان آغاز مذاكرات تا انعقاد تفاهم نامه و تحويل 350 دستگاه خودرو در طي دو ماه گذشته ارائه كرد . 
 
گفتني است صدراله بمانا معاون توسعه مديريت و منابع ، اسماعيل غلامي معاون حمل و نقل و محسن حاجي اسماعيلي مشاور سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي در اين مراسم حضور داشتند .
کد مطلب: 60077| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۴:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.