سنا به دنبال تدوین تحریم تازه علیه ایران

تحولات جهانی - فرازنیوز: سناتورهای آمریکایی به المانیتور گفتند در حال تدوین بسته تحریمی جدید علیه ایران هستند.
کد مطلب: 60082| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۹:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
سنا به دنبال تدوین تحریم تازه علیه ایران
به گزارش فارس، پایگاه «المانیتور» روز سه‌شنبه از تلاش نمایندگانی از هر دو حزب آمریکا برای تدوین یک بسته تحریمی تازه علیه ایران خبر داده و نوشته است که سناتورهای ارشد می‌گویند به نهایی کردن این بسته نزدیک شده‌اند.
 
«باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا روز دوشنبه گفت جمهوری‌خواهان بعد از ماه‌ها مذاکره داخلی با دموکرات‌های سنا، از جمله «بن کاردین» و «باب منندز» احتمال توافق بر سر بسته تحریمی افزایش یافته است. این دو سناتور دموکرات هرچند که به توافق هسته‌ای رأی منفی داده‌اند، اما حمایت خود از تحریم‌های تازه را به ادامه اجرای برجام منوط کرده‌اند.
 
کاردین در این رابطه به المانیتور گفته است که نتیجه رایزنی‌ها در کمیته روابط خارجی نباید ناقض توافق هسته‌ای باشد.
 
وی گفت: «می‌خواهیم اطمینان یابیم که این [تحریم‌ها] توافق هسته‌ای ایران را نقض نمی‌کند. می‌خواهیم این تحریم‌ها با اقدامات شرارت‌آمیز ایران همخوان باشد. فعلا داریم روی این مسئله کار می‌کنیم، اما هنوز نهایی نشده است.»
 
کورکر روز دوشنبه در بیانیه‌ای که در واکنش به گزارش‌های منتشر شده در مورد تست دو موشک بالستیک توسط ایران منتشر شد، به توافق دو حزبی بر سر اعمال تحریم‌های تازه علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد.
 
«جیم ریش» رئیس هیئت خاورمیانه کمیته روابط خارجی به المانیتور گفته است که تحریم‌های جدید به بهانه‌هایی چون «بی‌ثبات کردن منطقه، تروریسم، تداوم استقرار "موشک‌های بالستیک قاره‌پیما"» مرتبط خواهد شد.
 
کورکر پیش از این هم طرحی برای اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران را آماده کرده بود، اما از آنجا که دموکرات‌های ارشد با وی همراه نشدند، آن طرح ناکام ماند.
کلید واژه ها: سنا تحریم ایران
کد مطلب: 60082| زمان انتشار: ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۹:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.