ادعایی درباره کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات 96

سیاسی - تلاش اصولگرایان برای اتفاق نظر بر سر نامزد یا نامزدهای معین علی رغم تشکیل ائتلاف «جبهه ملی نیروهای انقلاب اسلامی» به نتیجه نرسیده است.
کد مطلب: 60189| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۱۴ ۱۲:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
ادعایی درباره کاندیداتوری احمدی‌نژاد در انتخابات 96
به گزارش نامه نیوز، روزنامه الحیات چاپ لندن با انتشار گزارشی با عنوان «اختلافات اصولگرایان فرصت های پیش روی روحانی را تقویت می کند» نوشت: زمان نام نویسی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایران در میانه ابهامات موجود در میان اصولگرایان و جبهه های متعدد آن و تردید های این حزب برای معرفی نامزدهای خود برای انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت اعلام شد. این در شرایطی است که اصلاح طلبان موضع خود در حمایت از انتخاب مجدد حسن روحانی را اعلام کرده است.
 
این گزارش در ادامه می نویسد: تلاش اصولگرایان برای اتفاق نظر بر سر نامزد یا نامزدهای معین علی رغم تشکیل ائتلاف «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» به نتیجه نرسیده است. با این وجود حدس و گمان هایی درباره احتمال کاندیداتوری محمد باقر قالیباف، رئیس شهرداری تهران و سعید جلیلی دبیر سابق شورای امنیت ملی ایران، دو شخصی که در انتخابات پیشین این کشور در مقابل روحانی شکست خوردند وجود دارد.
 
الحیات همچنین می نویسد: از سوی دیگر، جبهه های دیگر اصولگرا خواستار کاندیداتوری ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی شده و وی را گزینه بهتری که می تواند اصولگرایان را متحد کند می دانند به ویژه پس از آنکه محمد تقی مصباح یزدی نیز موافقت خود را با کاندیداتوری رئیسی اعلام کرده است. این در شرایطی است که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران نیز از کاندیداتوری حمید بقایی معاون خود برای حضور در رقابت های ریاست جمهوری ایران اعلام حمایت کرده است.
 
این گزارش در ادامه می نویسد: انتظار می رود که فعالیت های انتخاباتی در ایران از امروز و همزمان با پایان تعطیلات نوروز ایرانی آغاز شود.
 
الحیات در پایان نیز مدعی می شود که برخی منابع از نام نویسی محمود احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری با وجود منع حضور وی از سوی رهبر ایران خبر داده و این اقدام وی را با پیش بینی برهم خوردن برنامه ریزی ها به ویژه در صورت رد صلاحیت حمید بقایی، نامزد مورد حمایت وی عنوان کرد.
کد مطلب: 60189| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۱۴ ۱۲:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶  ,   February 21, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.