ادامه ادعاهای اردوغان علیه ایران

تحولات جهانی - رئیس جمهور ترکیه با تکرار ادعای اینکه ایران در عراق ملی‌گرایی فارسی را رواج داده است گفت: مرحله بعدی عملیات سپر فرات در عراق انجام می‌شود.
کد مطلب: 60246| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۱۶ ۱۴:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
ادامه ادعاهای اردوغان علیه ایران


به گزارش فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه مدعی شد مرحله بعدی عملیات «سپر فرات» بصورت گسترده اجرا خواهد شد و به عراق نیز تسری می‌یابد.

اردوغان ساعات پایانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری «ان تی وی» گفت عملیات سپر فرات اولین مرحله از «نقشه راه ضد تروریسم» ترکیه بود و در مراحل گسترده‌تر ادامه خواهد یافت.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی با اشاره به ترکمان‌های حاضر در عراق، تاکید کرد: «عملیات آتی فقط محدود به منطقه سوریه نخواهد بود بلکه سرزمین عراق را نیز شامل می‌شود. تل‌عفر و سنجار وضعیت (بحرانی) دارند. ما همچنین در موصل قوم و خویش داریم.»

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه وضعیت منطقه سنجار در عراق وخیم است، افزود این شهر به‌زودی به «قندیل دوم» و پایگاه جدیدی برای گروه تروریستی «پ.ک.ک» تبدیل خواهد شد که 2500 عضو این گروه در تلاش برای آن هستند.

اردوغان با ادعای اینکه سازمان «الحشد الشعبی» در عراق بصورت تهاجمی و اشغالگرانه عمل می‌کند، ادامه داد: «وقتی که با دید کلی به آن نگاه می‌کنیم، شاهد حمایتی از ایرانیان و ملی‌گرایی فارسی در (برخی) فرقه‌های عراق هستیم. آنها (ایران) این امر را با فرقه‌گرایی رواج داده و بر پایه ملی‌گرایی فارسی منتشر کردند.»

کد مطلب: 60246| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۱۶ ۱۴:۳۹:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.