استمرار ارائه خدمات ساتنا در بانک سینا

بانک و بیمه - فرازنیوز: ارائه خدمات به مشتریان از طریق سامانه ساتنا در بانک سینا در تمام ایام سال ۹۵ استمرار داشت و با محدودیت و قطعی از سوی بانک مرکزی همراه نشد.
کد مطلب: 60275| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۰ ۱۴:۹:۱۰| نسخه چاپی
استمرار ارائه خدمات ساتنا در بانک سینا

به گزارش فرازنیوز: در حالی که برخی بانک ها طی سال 95 با محدودیت مبادلات در  این سامانه از سوی بانک مرکزی مواجه شدند اما با اجرای سیاست های صحیح مدیریتی و انضباط مالی، بانک سینا با هیچ گونه محدودیتی در ارائه خدمات ساتنا به مشتریان روبه رو نشد، ضمن آنکه تا روزهای پایانی سال نیز نسبت به تامین تسهیلات مورد نیاز مشتریان به ویژه مشتریان حقوقی نیز اقدام نمود.
گفتنی است سامانه ساتنا مرکز اصلی مبادلات بین بانکی به شمار می رود و تمام تسویه های بین بانکی از جمله بازار بین بانکی در این سامانه انجام می پذیرد. استفاده از این سامانه به دلیل سرعت انتقال وجه و همچنین امنیت بالا باعث شده که مشتریان خصوصا مشتریان حقوقی اکثر مبادلات روزانه خود را از طریق این سامانه انجام دهند. مشتریان در مبادلات خود در بازارهای مالی، صرافی ها و نظیر آن نیز ترجیحا از این سامانه استفاده می کنند. خزائن بانکها هم جهت دریافت اسکناس و ایران چک صرفا از این طریق امکان مبادله داشته ضمن آنکه مبادلات بازار بین بانکی که سهم عمده ای در مدیریت نقدینگی بانکها دارد در این سامانه انجام می شود.
بانک مرکزی در سال گذشته جهت اجرای سیاست های انضباطی خود در موارد متعددی از این سامانه استفاده نمود و بانک هایی که در مدیریت منابع و مصارف با مشکل روبرو بودند را از طریق ایجاد محدودیت در سامانه ساتنا کنترل نمود که البته این رویه در سال جاری نیز ادامه دارد.

کلید واژه ها: بانک سینا سامانه ساتنا
کد مطلب: 60275| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۰ ۱۴:۹:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 19, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.