سوله های بحران شهر تهران به انرژی های خورشیدی مجهز می شوند

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: با هدف توسعه کاربرد انرژی های تجدیدپذیر، ترویج فرهنگ استفاده از انرژی های نو ،کاهش انتشار آلاینده ها، و هزینه های ناشی از مصرف سوخت های فسیلی سوله های بحران شهر تهران به انرژی های خورشیدی مجهز می شوند.
کد مطلب: 60345| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۹ ۱۲:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
سوله های بحران شهر تهران به انرژی های خورشیدی مجهز می شوند

به گزارش "فرازنیوز"  ، دکتر محمد مهدی گلمکانی رییس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه ساختمان انرژی این منطقه، با اشاره به اقدامات شهرداری تهران در خصوص اصلاح الگوی مصرف در راستای استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر ،اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع سوخت های فسیلی و استفاده از امکانات و ذخایر موجود در سوله های مدیریت بحران به هنگام بروز حوادث غیرمترقبه،تجهیز سوله های مدیریت بحران یکی از برنامه های مفیدی است که با نصب پنل فتوولتائیک روی سقف پارکینگ سوله ی بحران در جهت استفاده بهینه از انرژی خورشیدی با قابلیت اتصال به شبکه طراحی شده تا از انرژیهای تجدید پذیر استفاده بهتری داشته باشیم.


وی با اشاره به مطالعات انجام شده در خصوص شهر تهران که قابلیت استفاده از 82 درصد انرژی خورشیدی را دارد  افزود: بادقت نظر هرچه بیشتر به  بحثهای محیط زیستی می توانیم تهدیدهای سلامت را از جامعه دور کرده و یک جامعه ی سالم با مولفه های محیط زیستی، شهر سالم و پایدار را با همکاری همه بخشها و شهروندان رقم بزنیم.


دکتر گلمکانی گفت:یکی دیگر از اقدامات شهرداری ایجاد خانه های دوستداران محیط زیست است که شهروندان علاقمند به بحثهای زیست محیطی با حضور در این خانه ها آگاهی بیشتری در این زمینه کسب نموده و با توجه به موقعیت جغرافیایی خود بتوانند از این ظرفیت خدادای استفاده بهینه ایی داشته باشند.
در این مراسم مهندس سیدعلیرضا حسینی قائم مقام شهردار منطقه یک نیز با تاکید به آموزه های دینی در خصوص توجه به حفظ و نگهداری محیط زیست اظهار داشت: با توجه به محدود بودن منابع سوخت های فسیلی و اقدامات شهرداری تهران در خصوص استفاده از انرژی های تجدید پذیر ، پارکینگ دو منظوره در سوله مدیریت بحران ازگل به عنوان یکی از اقدامات مهم منطقه اجرا شد.


مهندس حسینی افزود: این نیروگاه 10 کیلو وات ظرفیت دارد که در طول روز با دریافت نور خورشید ،برق تولید نموده و آن را به شبکه سراسری برق تزریق می کند و همچنین یکی دیگر از ویژگیهای این نیروگاه توربین های بادی است که با استفاده از انرژی باد ،بخشی از انرژی مورد نیاز جهت نورپردازی محوطه ساختمان را تامین می کند.


مهندس فیروزی دبیر ستاد فناوری های انرژی های تجدیدپذیر ریاست جمهوری هم ضمن تشکر از اقدامات شهرداری منطقه یک در خصوص فعالیتهای زیست محیطی گفت:توجه به فناوریهای جدید در همه جای دنیا پیچیدگی خاص خودش را دارد .در همین راستا توجه به این موضوع در کشور ایران که دارای منابع زیاد سوختهای فسیلی است از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 


 

کد مطلب: 60345| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱/۲۹ ۱۲:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶  ,   August 23, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.