پیوستن نیروگاه های خورشیدی شمال تهران به شبکه سراسری برق

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: سه شبکه نیروگاه خورشیدی در شمال تهران با هدف استفاده بهینه از انرژی های تجدید پذیر راه اندازی و به شبکه سراسری برق شهری متصل شد.
کد مطلب: 60452| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۱ ۱۴:۹:۱۰| نسخه چاپی
پیوستن نیروگاه های  خورشیدی شمال تهران به شبکه سراسری برق

به گزارش "فرازنیوز" ،آسیه اقدسی مدیر اداره محیط زیست و انرژی شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: کشور ایران از لحاظ برخورداری  از منابع طبیعی مختلف انرژی یکی از غنی ترین کشورهای جهان محسوب می شود و دارای پتانسیل فراوان انرژی های تجدیدپذیر است،در همین راستا انرژی خورشیدی را می توان در اندازه کلان در نیروگاه ها به کار گرفت.


وی با اشاره  به فعالیتهای مستمر اداره محیط زیست و انرژی شهرداری منطقه یک و مرکز مدیریت محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در زمینه کاهش مصرف سوخت های فسیلی، تصریح کرد: اتصال نیروگاه های ستاد مدیریت بحران ، بوستان نیلوفر  و موزه طبیعت و حیات وحش ایران - دارآباد - در راستای جایگزین شدن سوخت های فسیلی با انرژی های نو از جمله انرژی خورشیدی و طبق مصوبه تعرفه خرید تضمینی برق از نیروگاه های تجدید پذیر و پاک به نمایندگی شرکت سازمان انرژی های نو ایران (سانا) ، با حضور کارشناسان و عوامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ  به شبکه سراسری برق شهری انجام شد.


اقدسی گفت : یکی از ویژگی های این نیروگاه ها ، تبدیل انرژی الکتریکی تولیدی DC(انرژی خورشیدی)  به جریان AC (انرژی مصرفی) برای مصرف است.
وی خاطر نشان کرد: این سه  نیروگاه ضمن تامین برق مورد نیاز مصرفی ساختمان های اداری  مجموعه ها ، مازاد برق تولیدی را به شبکه برق سراسری شهری تزریق می کند.

کد مطلب: 60452| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۱ ۱۴:۹:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.