با تکمیل شبکه فاضلاب شهری و تبدیل انهار به کانیو ؛

کاهش برخی معضلات زیست محیطی منطقه 10

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: شهردار منطقه 10 گفت: با اجرای طرح شبکه فاضلاب شهری و اتصال شبکه خانگی همچنین تبدیل انهار به کانیو تا حدودی مشکلات زیست محیطی منطقه کاهش می یابد.
کد مطلب: 60474| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۶ ۱۴:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
کاهش برخی معضلات زیست محیطی منطقه 10

به گزارش "فرازنیوز" ، عباس بابازاده با اشاره به رفع پاره ای از مشکلات زیست محیطی منطقه با اجرای سیستم فاضلاب شهری و تبدیل نهر به کانیو گفت: علاوه بر اجرای تمهیدات پیشگیرانه در قالب برگزاری کارگاه های آموزشی و فرهنگ سازی برای انتقال زباله در ساعت مقرر، کاهش حجم زباله، اصلاح الگوی مصرف، تفکیک از پسماند از مبدا و ... اقداماتی زیرساختی نیز در قالب اجرای شبکه فاضلاب شهری و تبدیل نهر به کانیو در دست اجراست.

 

وی افزود: تاکنون با همکاری شرکت آب و فاضلاب، 95 درصد شبکه فاضلاب شهری اجرایی شده است که با تکمیل آن از طریق اعمال تخفیف از سوی اداره آب و فاضلاب و مشارکت شهروندان برای اتصال شبکه های خانگی امیدواریم شاهد رفع برخی معضلات زیست محیطی منطقه باشیم.

 

وی یادآور شد: با اجرای طرح فاضلاب شهری بستر مناسب برای جمع آوری انهار و تبدیل آن ها به کانیو فراهم شده است و از سال گذشته تاکنون این عملیات در معابر سطح منطقه به طول 12472 متر صورت گرفته است.

 

بابازاده افزود: اجرای این طرح، رفع مشکلات زیست محیطی، جلوگیری از انباشت زباله ها و آبگرفتگی در انهار، پیشگیری از تجمع حشرات و حیوانات موذي، تعریض معابر برای تردد و پارک وسایل نقلیه، کاهش هزینه های لایروبی، مناسب سازي معابر برای عابرین پیاده، حذف پل هاي ناهمگن روي انهار در مقابل پارکینگ هاي منازل، زیباسازي محیط هاي شهري و حفظ بهداشت محیط زیست را در پی دارد.

 

وی با اشاره به اجرای مستمر طرح های مبارزه با جانوران موذی، نقش شهروندان را در رعایت اصول بهداشتی حائز اهمیت برشمرد و خواستار مشارکت و همکاری شهروندان در اجرای طرح های شهری شد.

کد مطلب: 60474| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۶ ۱۴:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.