معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو خبر داد :

مدیریت بهره برداری و آبیاری فضای سبز در منطقه 2

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از لزوم اصلاح آبیاری فضای سبز در منطقه دو با محوريت فضای سبز شهری و توسعه پايدار خبر داد .
کد مطلب: 60479| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۷ ۱۵:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
مدیریت بهره برداری و آبیاری فضای سبز در منطقه 2

به گزارش "فرازنیوز"  علیرضا جعفری  با اعلام این خبر گفت : چگونه مصرف كردن آب و به عبارت دیگر مصرف بهینه آب و یا مدیریت بهره برداری از آب از نقطه نظر كمی و كیفی، با تأكید بر آبیاری فضای سبز به لحاظ‌های اقتصادی و حفظ ارزش های آن حائز اهمیت بسیار است.

 

جعفری گفت : بی‌تردید آب همواره به عنوان یکی از عناصر اصلی حیات نقش مهمی را برای ادامه زندگی بشر ایفا می‌کند و همه مسئولین و حتی مردم موظف به صرفه‌جویی و استفاده بهینه از این موهبت الهی هستند.

 

وی گفت : در این راستا اداره فضای سبز منطقه با اصلاح شیوه آبیاری رفیوژ بزرگراه شیخ فضل الله از روش سنتی ( ثقلی ) به لوله گذاری به طول 2300 متر طول در دستور کار خود قرارداد که با بیشرفت فیزیکی 50درصد  در حال اجرا است.

 

وی  با اشاره به آبیاری فضای سبز در منطقه اظهار کرد: کاشت درختچه های مقاوم و متناسب با شرایط آب و هوایی تهران نیز در این رفیوژ در برنامه کاری بوده و در حال حاضر عملیات خاکبرداری و خاک ریزی آن انجام شده است.


معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه در پایان خاطر نشان کرد: باید این امر را در نظر داشته باشیم که گذر از دوره کم آبی نیازمند چاره اندیشی اساسی و ارائه راهکارهای مناسب و آینده‌نگری علمی در این زمینه می‌باشدکه اداره فضای سبز منطقه به این بخش و مرتفع‌سازی مشکلات آن می‌توانند موجب حفظ سرمایه ملی، استفاده بهینه و جهت‌دار شدن مصارف آبی دربین شهروندان منطقه 2 شود.

کلید واژه ها: شهرداری2 فضای سبز آبیاری
کد مطلب: 60479| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۷ ۱۵:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.