اقدامات گسترده سازمان مدیریت پسماند در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: سازمان مدیریت پسماند در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با برپایی غرفه فرهنگی و اطلاع رسانی پذیرای مردم و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بوده و با بکارگیری تجهیزات لازم موجبات نظافت، پاکیزه سازی و رفت و روب محوطه بیرونی و درونی این نمایشگاه را برای حاضرین فراهم نموده است.
کد مطلب: 60482| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۷ ۱۴:۵۴:۱۰| نسخه چاپی
اقدامات گسترده سازمان مدیریت پسماند در سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

به گزارش "فرازنیوز" کارشناسان سازمان مدیریت با حضور در نمایشگاه کتاب ضمن ارائه بروشور های اطلاع رسانی، کتاب و جزوات آموزشی به بازدید کنندگان وآشنا نمودن شهروندان حاضر با دستاوردهای سازمان؛ از طریق معرفی پروژه های زیست محیطی و فعالیتهای سازمان، ایشان را به کاهش تولید پسماند، تفکیک در مبدا، کم حجم سازی و آبگیری پسماند تشویق کردند.

 

مهندس فیروزی، مشاور فرهنگی و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ، با اشاره به حضور مستمر کارشناسان سازمان تا ۲۳ اردیبهشت در نمایشگاه کتاب واقع در شهر آفتاب خاطر نشان کرد: همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ کارشناسان سازمان با حضور در غرفه اطلاع رسانی واقع در شهر آفتاب کتابچه و جزوات آموزشی به شهروندان اهدا نموده و آنها را به شرکت در مسابقه پیامکی دعوت می نمایند.


همچنین با هدف تاثیرگذاری بیشتر بر شهروندان به ویژه مخاطبین کودک و نوجوان ، دانش آموزان با پوشیدن لباس مخصوص پاکبانان و با انجام حرکات نمایشی بر روی جایگاه، اقدام به خواندن سرود با محتوای زیست محیطی و مدیریت پسماند نموده و در محیطی شاد و مفرح کودکان و نوجوانان را به رعایت اصول اساسی مدیریت پسماند تشویق می کنند.


وی افزود: بازدید کنندگان میتوانند ضمن بهره مندی از مشاوره آموزشی در زمینه مدیریت بهینه پسماند و بازدید از نمایشگاه کتاب و محصولات تولید شده در حوزه پسماند؛ جهت ثبت نام در دوره های آموزش تخصصی مدیریت پسماند به غرفه سازمان مراجعه نمایند.


در ادامه مهندس جابر انصاری، معاون خدمات شهری و امور خودرویی سازمان با تاکید بر اهمیت پاکسازی و نظافت محیط زیست و تاثیر آن بر آرامش و سلامت شهروندان افزود: به منظوررفاه شهروندان و ایجاد محیطی پاکیزه این سازمان ضمن توزیع 3 تن کیسه پسماند در بین غرف نمایشگاه و شهروندان، حدود 4000 عدد مخزن کارتن پلاست 60 لیتری و بیش از 900 مخزن پلاستیکی 120 تا240 و حدود 250 مخزن فلزی 1100 لیتری به فواصل منظم در نمایشگاه کتاب جانمایی نموده و آموزشگران حاضر ضمن تشویق شهروندان به تخلیه پسماند های تولیدی در این مخازن،اهمیت رعایت مدیریت پسماند را به شهروندان آموزش می دهند.


معاون خدمات شهری و امور خودرویی سازمان با تأکید بر اینکه مردم می‌توانند با مراجعه به غرفه سازمان مدیریت پسماند ، علاوه بر فراگیری شیوه‌های مدیریت پسماند خانگی و حفاظت از محیط زیست؛ کیسه‌های آبی رنگ ویژه پسماند خشک و کتاب و جزوات آموزشی را دریافت کنند، تصریح کرد: بکارگیری 130 کارگر در دو شیفت کاری و استقرار و بکار گیری حدود60 دستگاه تانکر آب جهت انتقال آب مورد نیاز نمایشگاه، خودروهای مکانیزه حمل پسماند، جاروب مکانیزه، دستگاه های مکانیزه شستشوی سنگ فرش و موکت، بیش از 12 دستگاه کامیون و مخازن غلتان جهت حمل خاک و نخاله و کاربرد 3 دستگاه لودر و گریدر و 4 دستگاه باب کت جهت مسطح کردن اراضی واقع در نمایشگاه و... بخشی دیگر از اقدامات سازمان در نمایشگاه کتاب سال جاری می باشد.

کد مطلب: 60482| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۷ ۱۴:۵۴:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.