دستاورد تامین مالی طرح های نیروگاهی

تامین ٦ هزار مگاوات برق ، ایجاد ٢ هزار شغل جدید توسط بانک صنعت و معدن

بانک و بیمه - فرازنیوز: با راه اندازی كامل 12 طرح نیروگاهی ، هریك 500 مگاوات و 24 نیروگاه كوچك مقیاس كه در مجموع بیش از سه میلیارد و 130میلیون دلار تسهیلات ارزی توسط بانك صنعت و معدن به آن ها اختصاص یافته است افزون به دوهزار اشتغال مستقیم ایجاد می شود.
کد مطلب: 60488| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۷ ۱۶:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
 تامین ٦ هزار مگاوات برق ، ایجاد ٢ هزار شغل جدید توسط بانک صنعت و معدن

به گزارش "فرازنیوز" از میان این طرح ها عملیات اجرایی 5 طرح بزرگ شامل نیروگاه های آذرخش گلستان ، مولد برق یزد ، تولید برق خوزستان مپنا (بهبهان) نیروگاه كرمانیان(سیرجان) ماهتاب كهنوج و 6 طرح مقیاس كوچك نیروگاهی با با تسهیلات ارزی بالغ بر 1 میلیارد و دویست میلیون دلار به پایان رسیده و راه اندازی آن ها با موفقیت انجام شده و ضمن ایجاد یكهزار و 60 شغل مستقیم حدود 2 هزار و 600 مگاوات برق به ظرفیت فعلی كشور اضافه نموده اند.


بعلاوه طرح های در دست احداث نیروگاهی تامین مالی شده بوسیله بانك صنعت و معدن عبارتند از: تولید و گسترش برق امیركبیر(نیروگاه رود شور) ، تدبیرسازان سرآمد (نیروگاه ارومیه)، ساخت و بهره برداری انرژی نوین(نیروگاه كاشان)،توسعه انرژی شمال و جنوب (نیروگاه زنجان)، تولید نیروی جنوب شرق صبا (نیروگاه چاه بهار) ، تولید انرژی گستر قشم ، برق ماهتاب كاسپین و 6 طرح مقیاس كوچك كه با بهره مندی از حدود 1 و نیم میلیارد دلار تسهیلات این بانك مراحل اجرایی خود را می گذرانند و با رسیدن به مرحله بهره برداری 700 شغل مستقیم ایجاد خواهند كرد.


در ضمن برای طرح جدید راشد تربت حیدریه و 12 طرح نیروگاهی مقیاس كوچك با قابلیت اشتغالزایی 300 نفر مبلغ 375 میلیون دلار تسهیلات توسط این بانك به تصویب رسیده است .


گفتنی است ظرفیت تولید برق كشور 68 هزار مگاوات است كه حدود 9 درصد ، یعنی 6 هزار مگاوات آن را بانك صنعت و معدن تامین اعتبار ارزی كرده است.
یاد آور می شود كه بخش قابل توجه منابع ارزی تخصیص یافته به وسیله صندوق توسعه ملی تامین مالی شده است.

کد مطلب: 60488| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۷ ۱۶:۱۰:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.