رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد:

استرداد 1300 میلیارد تومان مالیات و عوارض به صادرکنندگان در سال 95

اقتصاد ایران - فرازنیوز: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در سال 95 بیش از 1300 میلیارد تومان مالیات وعوارض به صادرکنندگان استرداد یافته است.
کد مطلب: 60493| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۹ ۱۴:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
استرداد 1300 میلیارد تومان مالیات و عوارض به صادرکنندگان در سال 95

به گزارش "فرازنیوز" سید کامل تقوی نژاد با ذکر این مطلب که همواره یکی از دغدغه های فعالان اقتصادی در بخش مالیات بر ارزش افزوده، استرداد مالیات به صادر کنندگان در حداقل زمان بوده است، گفت: در حال حاضر با کوتاه کردن زمان استرداد حداکثر به یک ماه، این دغدغه مرتفع و بالغ بر 1300 میلیارد تومان مالیات و عوارض در سال 1395 به صادرکنندگان مسترد شده است.


وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نرخ مالیات بر ارزش افزوده کشور 9 درصد است که شامل 6 درصد مالیات و 3 درصد عوارض می باشد.


رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه صادرات در این قانون، صدور کالا یا خدمت به خارج از کشور یا به مناطق آزاد تجاری-صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی می باشد، گفت: مطابق ماده 13 قانون مالیات بر ارزش افزوده، صادرات کالا و خدمت به خارج از کشور از طریق مبادی خروجی رسمی، مشمول مالیات موضوع این قانون نمی‏ باشد و در حقیقت مشمول نرخ صفر است و مالیات های پرداخت شده بابت آنها با ارایه برگه خروجی صادره توسط گمرک و اسناد و مدارک مثبته، مسترد می گردد.


وی همچنین تصریح کرد: مالیات هایی که مودیان در موقع خرید کالا یا خدمت برای فعالیت های اقتصادی خود به استناد صورت حساب های صادره موضوع این قانون پرداخت نموده اند، حسب مورد از مالیات های وصول شده توسط آنها کسر و یا به آنها مسترد می گردد.


تقوی نژاد همچنین خاطرنشان کرد: در صورتی که مودیان مشمول حکم این ماده در هر دوره مالیاتی اضافه پرداختی داشته باشند، مالیات اضافه پرداخت شده به حساب مالیات دوره های بعد مودیان منظور خواهد شد و در صورت تقاضای مودیان، اضافه مالیات پرداخت شده از محل وصولی های جاری درآمد مربوط، مسترد خواهد شد.

کد مطلب: 60493| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۱۹ ۱۴:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 19, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.