رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد:

تسهیل خدمت رسانی به مودیان از طریق مکانیزاسیون فرایندها

اقتصاد ایران - فرازنیوز: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در آستانه خردادماه، موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل، از مکانیزه کردن فرایندهای مالیاتی با هدف تسهیل خدمت‏ رسانی به مودیان خبر داد.
کد مطلب: 60515| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۳ ۱۶:۹:۱۰| نسخه چاپی
تسهیل خدمت رسانی به مودیان از طریق مکانیزاسیون فرایندها

به گزارش "فرازنیوز" ، سید کامل تقوی نژاد، با اشاره به ایجاد تحولات اساسی در زیرساخت‏ها و فرایندهای مالیاتی خاطرنشان کرد: در طی سال‏های اخیر فرایندهایی از قبیل شناسایی، تشخیص و وصول مالیات با هدف تسهیل امور مودیان و کاهش مراجعات آنان به ادارات مالیاتی و همچنین کاهش ارتباط مستقیم مودیان و ماموران مالیاتی و افزایش کارآیی و شفافیت فرایندهای عملیاتی مکانیزه شده است.


وی افزود: در این رابطه می‎توان به این مهم اشاره کرد که مودیان مالیاتی بدون مراجعه به ادارات مالیاتی، اظهارنامه‏ های مالیاتی خود را ارایه و همچنین می توانند مالیات خود را به صورت الکترونیکی پرداخت نمایند.


رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به اجرای مراحل نهایی طرح جامع مالیاتی، تصریح کرد: این طرح به عنوان کلیدی‎ترین محور اصلاح نظام مالیاتی و عظیم‎ترین پروژه فناوری اطلاعات در حوزه اقتصادی مطرح است و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، پیاده‎سازی این طرح را به عنوان یکی از پروژه‎های اولویت‎دار وزارت امور اقتصادی‎و‎دارایی تعیین کرده است.


وی ادامه داد: طرح جامع مالیاتی با هدف افزایش کارآیی نظام مالیاتی، کاهش هزینه ‏های وصول مالیات و تسهیل امور مودیان و افزایش رضایت‎مندی ایشان مورد بهره برداری قرار گرفته است.


تقوی نژاد در خصوص ویژگی‎های این طرح نیز گفت: طرح جامع مالیاتی بر سه فرایند شناسایی و ردگیری جریان اطلاعات فعالیت‎های اقتصادی کشور، پردازش الکترونیکی اطلاعات و تشخیص مالیات براساس نظام رسیدگی مبتنی بر ریسک مودیان به منظور وصول مالیات حقه و برقراری عدالت مالیاتی و ایجاد شفافیت در اقتصاد تمرکز دارد.


وی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح، اظهارنامه مالیاتی بیش از 80 درصد مودیان بدون رسیدگی و حسابرسی مالیاتی مورد تایید قرار خواهد گرفت و بدون دخالت مامورین مالیاتی قطعی می‎گردد، عنوان داشت: هم‏اکنون بیش از 900 میلیون رکورد از مودیان در بانک اطلاعاتی ثبت و ضبط شده است که علاوه بر استفاده در تشخیص دقیق‎تر مالیات، به شناسایی مودیان مالیاتی جدید نیز کمک شایان توجهی می‏ کند.

کد مطلب: 60515| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۳ ۱۶:۹:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.