کنترل آفت سفید بالک در منطقه 20 با روش های زیست محیطی

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: قائم مقام شهردار منطقه 20 از اجرای طرح های مبارزه و کنترل آفات و بیماری های گیاهی و به ویژه سفید بالک ها با روش های زیست محیطی خبر داد.
کد مطلب: 60541| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۶ ۱۴:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
کنترل آفت سفید بالک در منطقه 20 با روش های زیست محیطی

به گزارش "فرازنیوز"  ابوالفضل حیدری با بیان این مطلب گفت: با توجه به افزایش دمای هوا و آغاز فعالیت آفات و شیوع بیماری های گیاهی، طرح های ویژه های به منظور حفظ و نگهداشت درختان و فضای سبز شهری آغاز شده است. حیدری با اشاره به اینکه طرح های مبارزه با آفات با رویکرد زیست محیطی اجرا می شود، افزود: با جایگزین روش های مکانیکی، استفاده از سموم شیمیایی در منطقه 20 به حداقل رسیده است و همچنین پایش های روزانه و مستمر کارشناسان برای شناسایی کانون های آلوده انجام می شود.


وی ادامه داد: علاوه بر آبشویی درختان، کارت های جذب حشرات در کانون های آلوده مورد استفاده قرار گرفته و همچنین تاکنون 12 هزار متر نوار زرد رنگ حشره گیر نیز بر روی درختان و درختچه ها نصب شده و آفات درختان به ویژه سفید بالک ها به خوبی تحت کنترل است.


حیدری به اهمیت حفظ و نگهداشت فضاهای سبز اشاره کرد و گفت: درختان توت و زیتون بیشترین آسیب را از آفت سفید بالک ها می بینند که تمهیدات گیاهپزشکی لازم برای این درختان از فصول گذشته آغاز شده است و همچنان نیز ادامه دارد.


وی افزود: طرح مبارزه مکانیکی با آفات در تمامی بوستان ها و فضاهای سبز محورهای عبوری از جمله شهید رجایی، فدائیان اسلام، شهید کریمی، شهید آوینی انجام شده است و تا پایان فصل گرما نظارت های میدانی کارشناسان حوزه فضای سبز ادامه خواهد داشت.


قائم مقام شهردار منطقه 20 یادآور شد: مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز شهرداری منطقه 20 نیز آمادگی پاسخگویی به شهروندان در خصوص دفع آفات گیاهان خانگی و آپارتمانی را دارد و علاقه مندان برای بهره مندی از این امکان می توانند با شماره های 33394939 و 33742821 تماس بگیرند.

کلید واژه ها: شهرداری20 آفت سفید بالک
کد مطلب: 60541| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۶ ۱۴:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 22, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.