در بانک ملی ایران ؛

بسته سیاستی مطالبات معوق به روز رسانی شد

بانک و بیمه - فرازنیوز: نسبت مطالبات معوق به تسهیلات در بانک ملی 7.8 درصد و در کل نظام بانکی کشور 8.8 درصد است.
کد مطلب: 60543| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۶ ۱۲:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
بسته سیاستی مطالبات معوق به روز رسانی شد

به گزارش "فرازنیوز" محمد رضا حسین زاده، مدیر عامل و پرئیس هیات مدیره بانک ملی ایران در همایش سراسری تبیین سیاست های پیگیری و وصول مطالبات بانک ملی ایران در سال 1396 با تاکید بر این که حتی یک لحظه هم نباید از موضوع وصول مطالبات معوق غفلت کرد، افزود: در همین راستا بسته سیاستی وصول مطالبات معوق به روزرسانی و ابلاغ شده است.


وی همچنین به لزوم وصول حداقل پنج درصد از مبلغ معوق شده در هر پرونده اشاره و خاطرنشان کرد: هر چه مبلغ بیشتری از محل مطالبات معوق به بانک برگردد، این پول بیشتر گردش می کند که به سودآوری شعبه و بانک منجر می شود.


 مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر این که بانک از همه راه های قانونی برای وصول مطالبات خود استفاده می کند، اما ترجیح می دهد از راه های اعتمادسازی استفاده کند، اظهار کرد: بدهی مشتریان به هر شعبه و اداره امور، به طور مرتب و هفتگی توسط هیات مدیره رصد و علل آن بررسی می شود.


حسین زاده تاکید کرد که تحقق عدد پنج درصد برای نسبت مطالبات معوق به تسهیلات بانک ملی ایران (NPL) در سال جاری کاملا امکان پذیر است و این عدد استاندارد جهانی است.


رئیس هیات مدیره بانک ملی ایران همچنین با بیان این که نمی توان برای وصول همه پرونده های مطالبات معوق یک نسخه واحد تجویز کرد، گفت: هر پرونده راهکار خودش را دارد و تجربه نشان داده که بانک ملی ایران حتی پرونده های سخت و پیچیده را نیز حل کرده است.

کلید واژه ها: بانک ملی مطالبات معوق
کد مطلب: 60543| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۲/۲۶ ۱۲:۴۹:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.