معاون فني و عمراني شهرداري منطقه يك:

يک کيلومتر پياده راه رودخانه درکه، درحال اجراست

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: به منظور زيبا سازي و توسعه تفرجگاه هاي طبيعي در حريم رودخانه هاي شمال تهران، پياده راه رودخانه درکه در دو بخش پايين و بالا به طول بيش از يک کيلومتر در حال اجراست .
کد مطلب: 60769| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
يک کيلومتر پياده راه رودخانه درکه، درحال اجراست

به گزارش "فرازنیوز" مهندس بهمن محبوبي معاون فني و عمراني شهرداري اين منطقه ساماندهي رود دره ها را از اولويت برنامه هاي زيست محيطي منطقه دانست و اظهار داشت: درکه يکي از قديمي‌ترين و زيباترين محلات ييلاقي شميرانات است و مسير کوهستاني آن در شمال غرب تهران يکي از مسيرهاي محبوب کوه پيمايي به شمار مي رود و از شمال به رشته کوه توچال از شرق به اراضي دانشگاه شهيد بهشتي و از غرب به اوين و سعادت آبادو از جنوب نيز به اوين محدود مي شود که در ارتفاع يک هزار و 700 متري از سطح دريا قرار دارد.

 

وي گفت : رود دره درکه پايين ،حد فاصل پل يادگار امام(ره) تا پل زندان اوين به طول تقريبي 500 متراست که در اين مسير کانال بتني به همراه کفسازي و پوسته سنگي ، پياده رو سازي در ضلع غرب آن و پياده رو سازي ضلع شرق حدفاصل کوچه باغستان هشتم تا بن بست سحر به طور کامل اجرا شده و مقاوم سازي و تعريض پل زندان اوين تا انتهاي تابستان قابل بهره برداري خواهد بود.


مهندس محبوبي افزود: رود دره درکه بالا نيز حد فاصل پل ورودي ملاقات زندان تا پل ميدان درکه به طول تقريبي 850 متر طول است که 230 متر کانال بتني به همراه کفسازي و پوسته سنگي بطور کامل اجرا و 150 متر کانال بتني کوله اول آن اجرا و تعريض پل ورودي ملاقات زندان به همراه محوطه سازي بعد از پل و سيستم روشنايي و تکميلي آن نيز در حال انجام است.


وي هدف از اجراي اين طرح را استفاده فراغتي از دره ها ي شمال تهران و کوهستان درکه و نيز جلوگيري از ساخت و سازهاي بي رويه در دره ها، ترويج ورزش کوهنوردي، حفاظت ازمحيط طبيعي دره ها وجلوگيري از تخريب کوهستان و مناظر طبيعي عنوان نمود.

کد مطلب: 60769| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۱ ۱۴:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.