معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دو خبر داد :

توزیع مخازن پسماند خشک به مراکز تجاری منطقه دو

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دو از توزیع بیش از1200عدد مخزن پسماند خشک به مراکز تجاری منطقه دو خبر داد .
کد مطلب: 60799| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۵ ۱۱:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
توزیع مخازن پسماند خشک به مراکز تجاری منطقه دو

به گزارش "فرازنیوز"  ، علیرضا جعفری با اعلام این خبر گفت : اجرای بهینه تفکیک پسماند در مبدا، استفاده مجدد از مواد و بازیافت آن منوط به همراهی تولید کنندگان پسماند از جمله اصناف و مراکز تجاری است و در همین راستا کار تحویل بیش از 1200 عدد مخزن پسماند خشک به راسته تجاری در سطح محدوده منطقه دو انجام شده است.

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه دو با اشاره به فعالیتهای فرهنگی در زمینه مدیریت بهینه پسماند، تفکیک در مبدا، کم حجم سازی پسماند که بیش از یک دهه از شروع آن می گذردخاطر نشان کرد: اداره مدیریت پسماند منطقه  با آموزش چهره به چهره، برگزاری مسابقات و اهدا جوایز، شرکت در نمایشگاه‌ ها ، بکارگیری و جذب مشارکت گروههای مردمی؛ سعی در ارتقاء فرهنگ اقشار مختلف شهروندان در خصوص تفکیک پسماند در مبدا و مدیریت صحیح پسماند دارد.

 

جعفری با اشاره به اجرای طرح نگهداشت شهر در منطقه که از سال گذشته تا کنون آغاز شده است، افزود: اداره مدیریت پسماند منطقه ضمن رفع مشکلات موجود در زمینه مدیریت پسماند از قبیل پاکسازی و شستشوی معابر، ایستگاه‌های بازیافت، جانمایی مخازن پسماند خشک ؛ هماهنگی‌های لازم در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی مدیریت پسماند با تاکید بر تفکیک پسماند در مبدأ جهت اقشار مختلف ساکن در منطقه 2 بعمل آورده است.

 

وی در ادامه دوره‌های مذکور را در راستای همین طرح و تحقق اهداف کمپین آسمان آبی و زمین پاک اعلام نموده و گفت : خانه های سلامت، میادین میوه تره بار ، اصناف و NGO های فعال  از گروههای هدف مورد نظر بوده که طی برنامه زمان بندی تحت آموزش قرار گرفته اند.

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه افزود: آموزش رانندگان جمع آوری پسماند خشک ، نصب GPS   تمامی خودروهای جمع آوری پسماند خشک و تعدادی از خودروهای مکانیزه، تحویل مخازن 240، 120 و 60 لیتری به منازل و تخلیه نوبتی این مخازن از درب منازل، اجرای طرح تعمیر مخازن فرسوده و وارد نمودن مجدد آن در چرخه مصرف از دیگر طرح های جاری در منطقه 2 است.

 

جعفری در پایان با تاکید برآموزش ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه تفکیک پسماند در مبدأ ؛ استمرار آموزش و نهادینه شدن طرح تفکیک از مبدأ عنوان نموده که در این صورت این فرهنگ به عادت و رویه رفتاری تبدیل خواهد شد.

کد مطلب: 60799| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۱۵ ۱۱:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.