از سوی اتحادیه جهانی پست معرفی شد؛

پست بانک ایران مجری انحصاری خدمات پست مالی در ایران

بانک و بیمه - فرازنیوز: پست بانک ایران براساس بخشنامه شماره 34 مورخ 27 فوریه 2017 دفتر بین المللی اتحادیه جهانی پست (UPU) مستقر در برن سوئیس به عنوان بانک مجری انحصاری خدمات پست مالی در جمهوری اسلامی ایران به اعضاء اتحادیه معرفی شد.
کد مطلب: 60840| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۱۵:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
پست بانک ایران مجری انحصاری خدمات پست مالی در ایران

به گزارش"فرازنیوز" خسرو فرحی مدیرعامل پست بانک ایران ضمن اعلام این خبر گفت: از آنجا که با تأسیس این بانک خدمات پست مالی از شرکت پست جمهوری اسلامی جدا و اینگونه خدمات به پست بانک محول گردید، ضرورت داشت که این موضوع به‌صورت رسمی از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به اتحادیه جهانی پست (UPU) اعلام گردد.


وی اظهارداشت: در این راستا پس از هماهنگی لازم با وزارت ارتباطات و فناری اطلاعات به عنوان وزارت متبوع و این بانک از سوی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان عضو UPU به این اتحادیه معرفی گردید و متعاقب آن اتحادیه جهانی پست نیز موضوع را طی بخشنامه مذکور به اعضاء ابلاغ کرد.


فرحی افزود: متعاقب این اقدام، پست‌بانک‌ایران ضمن رایزنی و هماهنگی‌های لازم با اتحادیه جهانی پست و اخذ مجوزهای مربوطه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، مقدمات لازم برای راه‌اندازی سیستم خدمات مالی بین‌المللی (IFS) اتحادیه را فراهم نموده است.


وی اظهارداشت: در این راستا مقرر گردیده‌است تیم کارشناسی IFS در مرداد ماه سال‌جاری طی سفر پنج روزه به کشورمان راه‌اندازی آزمایشی سیستم مورد اشاره را در پست بانک ایران انجام دهند که این پروسه پس از طی مراحل تعیین شده برای آزمایش‌های مختلف و اتصال به سرورهای مربوطه در آذرماه سال‌جاری به بهره برداری عملیاتی می‌رسد.

کد مطلب: 60840| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۱۵:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب





سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.