به مناسبت گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای؛

تقدیر شهردار منطقه 10 از پهلوانان و پیشکسوتان زورخانه شیرافکن

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای شهردار منطقه 10 در زورخانه شیرافکن حضور یافت و در مراسم گرامیداشت این روز شرکت کرد.
کد مطلب: 60847| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۱۵:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
تقدیر شهردار منطقه 10 از پهلوانان و پیشکسوتان زورخانه شیرافکن

به گزارش "فرازنیوز" ، مراسم گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای با حضور شهردار، معاون امور اجتماعی و فرهنگی، شهردار ناحیه سه، دبیران شورایاری و جمعی از پهلوانان و پیشکسوتان این ورزش باستانی برگزار شد. در این مراسم که با نوای دلنشین مرشد و اجرای ورزش تیم زورخانه شیرافکن همراه بود.

عباس بابازاده شهردار منطقه با تاکید بر حفظ و زنده نگهداشتن فرهنگ پهلوانی و ترغیب و تشویق قشر جوان برای شرکت در این ورزش باستانی، وجود آموزه های انسانی را از بارزترین خصوصیات این ورزش باستانی برشمرد و افزود: روح ورزش باستانی آمیخته با آئین جوانمردی و فتوت است که از شخصیت و منش والای مولای متقیان امام علی(ع) سرچشمه گرفته است و سرشار از جلوه های عشق و اطاعت ورزشکاران نسبت به پیشوا و مقتدایشان است.

 

وی ترویج  آموزه های انسانی در ورزش زورخانه ای را حائز اهمیت برشمرد و گفت: این رشته ورزشی با نام خداوند متعال و مناجات خوانی مرشد و نیایش ورزشکاران شروع می شود که نشان دهنده روح معنوی حاکم در این ورزش است.

 

شهردار منطقه در ادامه ضمن گفت و گو با مسئول این مجموعه، قول مساعد برای همکاری و ارائه خدمات داد و در خاتمه از برخی پهلوانان و پیشکسوتان تقدیر کرد.

کد مطلب: 60847| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۱۵:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.