صادرات يك ميليون و 653 هزار تن كالا از مرزهاي زميني كشور به ساير كشورها

راه و مسکن - فرازنیوز: طي 3 ماهه سال 96، در مجموع 510 هزار تن كالاهاي نفتي و غيرنفتي از مرزهاي زميني وارد و يك ميليون و 653 هزار تن كالا از مرزهاي كشور صادر شده است، كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ميزان واردات از مرزهاي جاده‌اي 8 درصد افزايش و ميزان صادرات يك درصد افزايش داشته است.
کد مطلب: 60849| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۱۲:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
صادرات يك ميليون و 653 هزار تن كالا از مرزهاي زميني كشور به ساير كشورها
به گزارش "فرازنیوز" ، فرامرز مداح مديركل دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: از ميان مرزهاي جاده‌اي كشور، مرز بازرگان با سهم 62 درصدي فعال‌ترين مرز در زمينه واردات كالا به كشور به شمار مي‌رود. پس از آن مرزهاي ميرجاوه و آستارا با 14 و  10 درصد در رده‌هاي بعدي قرار دارند.
 
وي افزود: عملكرد مرزهاي جاده‌اي در زمينه صادرات كالا از كشور نشان مي‌دهد در مدت مذكور مرز بازرگان با 23 درصد در رده نخست و پس از آن مرزهاي ميلك با 22 درصد و دوغارون با 9 درصد قرار دارند.
 
مديركل دفتر فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات اظهار داشت: سهم كاميون‌هاي ايراني در صادرات كالا 67 درصد و در جابه‌جايي واردات كالا 43 درصد بوده است.
وي با اشاره به اين كه طي مدت مذكور، 92 هزار نفر مسافر توسط 13 هزار دستگاه وسيله‌نقليه مسافري وارد كشور شدند، افزود: در جابه‌جايي اين مسافران سهم اتوبوس 22 درصد، ميني‌بوس 25 درصد و سواري 53 درصد است.
 
همچنين تعداد 105 هزار نفر توسط 14 هزار دستگاه وسيله‌نقليه مسافري از كشور خارج شدند كه سهم اتوبوس 38 درصد ، ميني‌بوس 11 درصد و سواري 51 درصد بوده است. 
 
مداح درخصوص آمار تردد وسايل‌نقليه مسافري در مرزهاي كشور گفت: در مدت مذكور، بيشترين تردد ورودي وسايل نقليه مسافري در مرزهاي دوغارون با 33 درصد و رازي با 14 درصد و بيشترين تردد خروجي در مرزهاي دوغارون 29 درصد و بازرگان با 14 درصد بوده است. 
 
وي خاطرنشان كرد: از مجموع مسافران وارد شده به كشور 31 هزار نفر مسافر خارجي و 61 هزار نفر مسافر ايراني بوده و از مجموع مسافران خارج شده از كشور 26 هزار نفر مسافر خارجي و  79 هزار نفر مسافر ايراني از مرزهاي جاده‌اي كشور خارج شدند.
کد مطلب: 60849| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۱۲:۴۶:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶  ,   September 26, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.