در میادین و بازارهای میوه و تره بار ؛

توزیع ماهانه 120 تن نایلکس پایه گیاهی و تجزیه پذیر

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار از توزیع ماهانه 120 تن نایلکس پایه گیاهی و تجزیه پذیر در میادین و بازارهای میوه و تره بار خبر داد و گفت: روزانه در مراکز این سازمان بین 4 تا 5 تن از کیسه پایه گیاهی و تجزیه پذیر استفاده می شود.
کد مطلب: 60850| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۱۶:۹:۱۰| نسخه چاپی
 توزیع ماهانه 120 تن نایلکس پایه گیاهی و تجزیه پذیر

  به گزارش "فرازنیوز"  ، مهندس عبد الحسین رحیمی  با بیان این مطلب گفت : سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار به عنوان دوستدار محیط زیست از سال 91 عرضه نایلکس های پلیمری را متوقف و به جای آن نایلکس های پایه گیاهی و تجزیه پذیر را در میادین و بازارهای میوه و تره بار جایگزین کرده است .

 

مهندس رحیمی با اشاره به نامگذاری روز بدون نایلکس گفت: نباید فراموش کنیم که این مردم هستند که نقش اصلی در کاهش استفاده از کیسه پلاستیکی را ایفا می کنند و با آموزش های اصولی و فرهنگ سازی می توان شهروندان را با این امر مهم آگاه ساخت.

 

در تاریخ 20/02/1388 مصوبه ای از سوی شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر کاهش کیسه پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و جایگزین کردن مواد قابل بازیافت غیر پلاستیکی در مجموعه شهرداری تهران تصویب گردید که بر این اساس سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار روز 21 تیر را به عنوان روز بدون نایلکس انتخاب کرد.

 

گفتنی است ؛ مراسم روز بدون نایلکس امسال نیز همچون سال های گذشته در میادین و بازارهای میوه و تره بار در حال اجرا می باشد و مراسم اصلی آن با همکاری ستاد محیط زیست شهرداری تهران در روز پنجشنبه 22 تیرماه از ساعت 9 الی 12 در میدان میوه و تره بار صادقیه برگزار می شود.

کد مطلب: 60850| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۱ ۱۶:۹:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.