در راستای ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی؛

برگزاری همایش سراسری اقامه نماز در بانک ملت

بانک و بیمه - فرازنیوز: همایش یک روزه سراسری شورای اقامه نماز و ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی بانک ملت با حضور ریاست و اعضای هیات مدیره، مدیران ارشد، ائمه جماعات نمازخانه ها و دبیران نماز و امر به معروف و نهی از منکر بانک در سراسر کشور، برگزار شد.
کد مطلب: 60855| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۴ ۱۵:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
برگزاری همایش سراسری اقامه نماز در بانک ملت
به گزارش "فرازنیوز" ، محمد بیگدلی رییس هیات مدیره در این همایش گفت: بانک ملت در کنار فعالیت اقتصادی، توجه به مسوولیت های اجتماعی  و تقویت فضایل اخلاقی را نیز در دستور کار قرار داده است.
 
وی افزود: بنگاه های اقتصادی باید به موضوع فضایل اخلاقی توجه کنند زیرا به سبب حساسیت این بخش، خطر کشیده شدن به فساد در این نوع سازمان ها بیشتر است.
بیگدلی خاطرنشان کرد: کسانی که با مسایل مالی سروکار دارند بیشتر در معرض خطر فساد هستند و بر همین اساس، در بانک ملت تلاش کردیم با توجه اساسی به نماز و فضایل اخلاقی، پاکدستی را ترویج کنیم در نتیجه کمترین آمار اختلاس را در بانک ملت شاهد هستیم.
 
حسن روستا، عضو هیات مدیره بانک ملت نیز  در ابتدای این همایش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرموده اند اهمیت نماز را باید به درستی فهمید چون نماز حقیقت بزرگی را به ما می نمایاند که اگر در جامعه اسلامی جایگاه شایسته خود را پیدا کند همه راهکارهای معنوی و مادی برای هدایت جامعه به مسیر درست خود هدایت می شود .
 
وی افزود: تلاش های فرهنگی در جامعه باید به گونه  ای طراحی شود که نماز روز به روز در میان جوانان رونق بیشتری پیدا کند و همه از این چشمه راستی و پاکی بهره گیرند .
 
در ادامه این همایش، حجت السلام و المسلمین طباطبایی نسب مشاور و رییس حوزه مدیریت شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور خاطرنشان کرد: در ذهن جوانان ممکن است شبهاتی وجود داشته باشد و کار برخی از شبکه های اجتماعی ایجاد این شبهات است که باید علما به رفع این شبهات کمک کنند.
 
وی افزود: بانک ملت جامعه هدفی دارد که باید برای آنها برنامه ریزی صورت گیرد و بخشی از این برنامه ریزی می تواند تبلیغات محیطی در شعب بانک ها باشد.
طباطبایی تصریح کرد: شورای نماز و ترویج فرهنگ اخلاق اسلامی با ایجاد بنرهایی از شعارهای تاثیر گذار می تواند در این زمینه ایفای نقش کند.
 
حجت الاسلام و المسلین فلاح زاده از حوزه علمیه قم از دیگر سخنرانان این همایش بود.
 
بر اساس این گزارش، شرکت کنندگان همایش در قالب کارگروه های تخصصی به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات اساسی حوزه نماز، امر به معروف و نهی از منکر و فرهنگ در سطح بانک پرداختند و نتایج هر کارگروه در قالب پیشنهادهای کاربردی تجمیع و ارایه شد.
کد مطلب: 60855| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۴ ۱۵:۳۴:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 18, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.