معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو خبر داد :

اجرای طرح نیم رخ محلات در منطقه دو

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو از اجرای فاز 3 نیم رخ محله(گردآوری داده های اطلاعات مکانی محلات منطقه دو) توسط پژوهشگران محله های منطقه خبر داد .
کد مطلب: 60866| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۴ ۱۵:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
اجرای طرح نیم رخ محلات در منطقه دو

به گزارش "فرازنیوز" ، مسعود خسروی با اعلام این خبر گفت : درراستای ابلاغ دستورالعمل اجرایی پژوهش های محلی با محوریت گردآوری داده های مکانی محلات از سوی اداره کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، فاز 3 این طرح توسط پژوهشگران محله در منطقه دو به اجرا در می آید.

 خسروی گفت : اداره کل مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در راستای اهداف سازمانی و به منظور شناخت دقیق وضعیت شاخص های اجتماعی و فرهنگی در محلات از جمله شناسایی مهم ترین فضاهای فرهنگی و اجتماعی محله را در دستورکار سالانه خود دارد.

وی افزود : طرح نیم رخ محله، فرآیند شناسایی و ثبت و ضبط سرمایه‌ها و منابع فرهنگی و اجتماعی جوامع محلی است و این طرح که به منظور تهیه یک بانک اطلاعات اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی مکان محور در هر محله  است؛ یعنی، در هر کجا که میسر باشد، اطلاعات دارای یک نقطه مرجع جغرافیایی هستند و در نهایت منجر به تولید نقشه منابع اجتماعی و فرهنگی محله می شود.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو در ادامه گفت : طرح نیم رخ محله ، به دلیل اهمیت آن فرآیندی مستمر است و صرفاً زمانی قابل احصاء است که از طریق تلاشی مستمر به‌روزرسانی گردد و در طول زمان مقایسه گردد.

خسروی در ادامه تصریح کرد : تفاوت شاخص این طرح با طرح‌ مشابه قبلی ثبت و ضبط منابع اجتماعی و فرهنگی، خدماتی و تجاری  به همراه مختصات جغرافیایی آن و جمع آوری اطلاعات توصیفی بیشتر از  جمله مساحت ، سرانه ، میزان مراجعه کنندگان و .... است.

خسروی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه دو گفت :  طرح نیم رخ محلات در سال 1396 کلیه اطلاعات  اماکن آموزشی، فرهنگی، ورزشی، مذهبی، بهداشتی و درمانی، خدمات عمومی، فراغتی، اجتماعی، تاریخی، تجاری و گروه های مردم نهاد با ویژگی های مکانی آن جهت بروزرسانی و تکمیل طرح نیم رخ اجتماعی و فرهنگی سال1395با همکاری اداره مطالعات منطقه وتوسط پژوهشگران محله ها اجرا می گردد.

کلید واژه ها: شهرداری2 طرح نیم رخ
کد مطلب: 60866| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۴/۲۴ ۱۵:۳۵:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶  ,   August 19, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.