پیاده راه دارآباد ایمن سازی می شود

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: پیاده راه رود دره دارآباد در ارتفاعات شمال تهران ، برای حضور گردشگران و دوستداران طبیعت و کوهنوردی با اجرای عملیات عمرانی ایمن سازی می شود.
کد مطلب: 61031| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۵/۱۵ ۱۴:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
پیاده راه دارآباد ایمن سازی می شود

به گزارش"فرازنیوز"  مهندس بهمن محبوبی معاون فني و عمراني شهرداري اين منطقه با بيان خبر فوق اظهار داشت : رودخانه دارآباد، یکی از رود دره های مشرف به تهران و شرقی‌ترین رودی است که از رشته کوه توچال وارد تهران می شود و در مقایسه با سایر دره‌های مشرف به تهران مانند درکه و دربند و...دارای مزایای کوهنوردی بیشتری است.

 

وی خاطر نشان ساخت : باتوجه به احداث بوستان گردشگری، تفریحی ساحلی دارآباد در سنوات گذشته در این مسیر با احداث کانال مرکب بتنی و سنگی ضمن حفظ ساختار طبیعی با ایجاد پیاده راه سبز در حاشیه کانال در طول مسیر رودخانه این امکان برای گردشگران و اهالی ایجاد گشته تا از بوستان ساحلی تا کوه دارآباد را به صورت پیاده طی مسیر کنند.


وی گفت: برخی از عملیات اجرایی صورت گرفته در رود دره دارآباد شامل دیواره سازی و پیاده رو سازی و روشنایی معبر و پل دسترسی خیابان گل مریم و نرده گذاری با بودجه ای در حدود 30 میلیارد ريال به تدریج در حال انجام است.


محبوبی تصریح کرد: این عملیات حد فاصل پل محبی تا پل طالب نسب در حال اجراست.


وی با اشاره به مشکلات اجرایی گفت: وجود معارضین ملکی و تصرفات غیر قانونی در ضلع غربی و شرقی مسیل و حجم زیاد آب ، تراکم درختان کنار مسیل و وجود سنگ های بزرگ درداخل مسیل موجب کندی روند اجرایی شده است که در حال رفع و ادامه طرح است.

کد مطلب: 61031| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۵/۱۵ ۱۴:۱۳:۱۰| نسخه چاپی
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷  ,   March 22, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.