آغاز بکار چهارمین همایش بزرگ آوای ایل در شمال تهران

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز: چهارمین همایش بزرگ آوای ایل با هدف تقویت فرهنگی اقوام ایرانی و هویت بخشی و تشویق آنها به زنده نگه نداشتن آئین ها و آشنایی شهروندان تهرانی با سبک زندگی این اقوام ،در موزه طبیعت و حیات وحش ایران – دارآباد آغاز شد.
کد مطلب: 61220| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۱ ۱۴:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
آغاز بکار چهارمین همایش بزرگ آوای ایل در شمال تهران

به گزارش "فرازنیوز"  دکتر مجید نوائیان مدیر موزه طبیعت و حیات وحش ایران - داراباد - با بیان خبر فوق اظهار داشت : همایش اقوام ایرانی که بر پایه استیلای فرهنگ ایرانی اسلامی است از روز پنجشنبه 9 شهریور ماه با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک و خانه هنرمندان بختیاری در موزه دارآباد آغاز شده و تا 22 شهریور ماه ادامه دارد.

 

وی گفت: افتتاحیه این مراسم روز پنج شنبه 9 شهریور همزمان با گردهمایی شاعران و علاقمندان به شعر و ادبیات، از سراسر کشور در موزه دارآباد برگزار شد.
این مقام مسئول افزود: یکی از اهداف مهم در همایش امسال سعی در شناساندن فرهنگ و آئین های نمایشی کمتر دیده شده یا رو به فراموشی برای شهروندان تهرانی است که با فرهنگ اقوام جنوب و شمال کشور و همچنین قوم دلیر ترکمن آشنا شوند .


دکتر نواییان تصریح کرد: تفاوت این همایش اقوام ایرانی با دیگر همایش های نظیر، در ارائه فعالیت های هنری متنوع و تولید آثار فاخر هنری با تلاش شبانه روزی و استفاده از هنرمندان مطرح و طراز اول هر قوم است.


وی خاطر نشان ساخت: امسال گروه های هنری بختیاری ، کردستان ، تربت جام و آذری و... با معرفی حرکات و آیین ها و پیشینه انجام این حرکات آیینی که توسط مجری برنامه روایت می شود، هنرنمایی می کنند .


گفتنی است همایش آوای ایل هر روز از ساعت 18 در موزه طبیعت و حیات وحش ایران - داراباد – واقع در خیابان شهید باهنر، خیابان شهید پور ابتهاج در حال برگزاری است.

 
کلید واژه ها: شهرداری1 همایش آوای ایل
کد مطلب: 61220| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۱ ۱۴:۵۷:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 21, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.