مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری خبر داد:

برپایی نمایشگاه کاریکاتور «داعش» در سوریه با همکاری ۴۳ کشور

ادبیات و هنر - فرازنیوز: مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری با اعلام اینکه نمایشگاهی با موضوع «داعش» در قالب کاریکاتور در سوربه برپا خواهد شد، گفت: برپایی چنین نمایشگاهی در سوریه اقدامی موثر در بالا بردن روحیه مردمان این کشور است.
کد مطلب: 61263| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۹ ۱۶:۴:۱۰| نسخه چاپی
برپایی نمایشگاه کاریکاتور «داعش» در سوریه با همکاری ۴۳ کشور

به گزارش"فرازنیوز"  سیدمسعود شجاعی طباطبایی، دبیر مسابقه و نمایشگاه بین‌المللی کاریکاتور داعش که سال ۹۴ در کشورمان برگزار شد، گفت: در این مسابقه، ۳۶۵ هنرمند از ۴۳ کشور بیش از هزار اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که در نهایت ۲۸۰ اثر برای نمایش برگزیده شد. این مسابقه در دو رشته کارتون و کاریکاتور برگزار شد. بخش کارتون به موضوع داعش اختصاص داشت و بخش کاریکاتور به حامیان پشت‌پرده این جریان افراطی می‌پرداخت.

وی ادامه داد: اکنون از میان برگزیدگان نمایشگاه کاریکاتور داعش، ۶۰ اثر را انتخاب کردیم تا در سه شهر سوریه از جمله «حلب» در معرض دید عموم قرار گیرد. آثار انتخابی عموماً افشاگر ماهیت صهیونیستی داعش هستند و اشاره مستقیم به این موضوع دارند.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری افزود: حلب شهری است که مردم آن از سوی تروریست‌های داعش بسیار مورد ستم واقع شدند و آن‌ها به شدت از رژیم صهیونیستی متنفر هستند، چون داعش را دست‌پرورده آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌دانند. انسان‌های آزاده جهان همراهی خود را با مردم سوریه و عراق در مبارزه با داعش ابراز می‌کنند و برپایی نمایشگاه کاریکاتور داعش، جلوه‌ای از این همراهی است.

او درباره دیگر اهداف خود از سفر به سوریه گفت: قبلاً از حلب و خط مقدم نبرد با تکفیری‌ها عکاسی کردم؛ امیدوارم بتوانم آن‌ها را تکمیل کنم و معتقدم عکاسی از مردم مظلوم سوریه، روحیه‌بخش و اثرگذار است.

شجاعی یادآور شد: در پروژه عکاسی از سوریه، آقای حسن قائدی هم حضور دارد و ان‌شاءالله در صورت کسب موفقیت در ثبت فریم‌های مورد نظرمان، نمایشگاهی به صورت گروهی یا انفرادی برگزار خواهیم کرد.

کد مطلب: 61263| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۹ ۱۶:۴:۱۰| نسخه چاپی
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷  ,   March 24, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.