تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

سیاست خارجی - فرازنیوز: شرکت‌های ایرانی ITSec (امن پردازش خوارزمی) و مهندسی سدید کاران صبا هم در کنار افراد فوق‌الذکر، به اتهام حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ترتیب دادن حملات سایبری علیه آمریکا، تحریم شده‌اند.
کد مطلب: 61302| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۴ ۱۰:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران

به گزارش فرازنیوز، همانطور که رسانه‌های آمریکایی خبر داده بودند، دولت ترامپ در روزی که انتظار می‌رود تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کند، تحریم‌های جدیدی علیه ایرانیان وضع کرد.

 وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای از اضافه شدن 7 شخص و 2 موسسه ایرانی به فهرست تحریمی‌های این کشور خبر داد.

آقایان صادق احمدزادگان، احمد فتحی، حمید فیروزی، امید غفارنیا، سینا کیسار، نادر سعیدی و امین شکوهی 7 فردی هستند که امروز وارد فهرست تحریمی‌های آمریکا شدند.

شرکت‌های ایرانی ITSec (امن پردازش خوارزمی) و مهندسی سدید کاران صبا هم در کنار افراد فوق‌الذکر، به اتهام حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ترتیب دادن حملات سایبری علیه آمریکا، تحریم شده‌اند.

در متن این بیانیه، «استیو منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا گفته: «وزارت خزانه‌داری به اقدامات قاطع برای مقابله با تحریکات ایران، شامل حمایت از نیروی قدس سپاه و افراط‌گرایان تروریست، خشونت‌ها در سوریه و حملات سایبری با هدف ثبات‌زدایی از سیستم مالی ایالات متحده، ادامه خواهد داد.»

وی افزوده: «این تحریم‌ها، یک شرکت ایرانی که از برنامه موشک‌های بالستیک سپاه پشتیبانی می‌کند، خطوط هوایی که از انتقال نیرو و سلاح به سوریه حمایت می‌کنند و هکرهایی که به نهادهای مالی آمریکا حمله سایبری می‌کنند، را هدف قرار داده است.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین دو شرکت مستقر در اوکراین را هدف تحریم‌های جدید خود قرار داده است که به گفته آن، خدماتی را به شرکت‌های هواپیمایی مرتبط با نیروی قدس سپاه پاسداران ارائه می‌دادند.

این دو شرکت‌های هواپیمایی «دارت» و «خورس» نام دارند که وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید آنها با شرکت هواپیمایی «کاسپین ایر» در ایران و «النصر» در عراق ارتباط دارند، دو شرکتی که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارند.

کد مطلب: 61302| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۶/۲۴ ۱۰:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷  ,   March 21, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.