به مناسبت هفته ملی دیابت ؛

اجرای ویژه برنامه های آموزشی و پیشگیرانه در منطقه 10

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز : به مناسبت هفته ملی دیابت "19 الی 25 آبان‌ماه" دهها عنوان برنامه درمانی، پیشگیرانه و آموزشی در خانه های سلامت، مساجد و میادین میوه و تره بار در منطقه 10 برگزار می شود.
کد مطلب: 61804| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۲۲ ۱۴:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
اجرای ویژه برنامه های آموزشی و پیشگیرانه در منطقه 10
به گزارش "فرازنیوز"  امیر قاسمی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ضمن اعلام این خبر با اشاره به اهمیت مقوله حفظ و ارتقاء سلامت شهروندان به عنوان یکی از دغدغه های مدیریت شهری با تاکید بر شعار امسال با مضمون "دیابت و زنان:حق ما داشتن آینده ای سالم" گفت: ویژه برنامه های سلامت محور و پیشگیرانه به مناسبت روز ملی دیابت با رویکرد ارائه خدمات اجتماعی سلامت محور، آموزش همگانی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از بیماری دیابت و با تاکید بر بهره گیری از مشارکت داوطلبانه شهروندان به صورت محله ای و مشارکت نواحی سه گانه و خانه های سلامت برگزار می شود.
 
وی ادامه داد: 19 الی 25 آبان‌ماه، به‌عنوان هفته ملی دیابت نامگذاری شده است و در این راستا اداره سلامت منطقه تمهیدات و برنامه‌های گوناگونی را پیش‌بینی کرده است. 
 
 
قاسمی با تاکید بر ضرورت اجرای برنامه ها با بهره‌گیری از مشارکت شهروندان و تبلیغات و اطلاع‌رسانی مناسب خاطرنشان کرد: برپایی همایش های مختلف، تقدیر از دبیران کانون های دیابت، جشنواره صبحانه سالم و غذای دیابتی، استقرار تیم غربالگری دیابت و معاینه پای دیابتی به همراه تست قند و فشارخون و توزیع بروشور در مساجد، میادین میوه و تره بار و خانه های سلامت از برنامه هایی است که به مناسبت هفته دیابت در حال اجراست.
 
 
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه افزود: همچنین طی برنامه ای فرامنطقه ای تیم پزشکی با استقرار در میادین میوه و تره بار کارون و هفت چنار از ساعت 7 الی 16 به ارائه خدمات "مشاوره پزشکی، مشاوره تغذیه، مشاوره روانشناسی به همراه توزیع بروشور و غربالگری قندخون" خواهند پرداخت.
 
وی تصریح کرد: از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در این هفته می توان به برگزاری 22 کارگاه آموزشی اشاره کرد.
کد مطلب: 61804| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۸/۲۲ ۱۴:۵۳:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶  ,   November 20, 2017

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.