سازمان خصوصی سازی مطرح کرد؛

اعلام زمان واریز سود سهام عدالت

اقتصاد ایران - فرازنیوز :طبق برنامه ریزی‌ها، از امسال باید سود عملکرد سال مالی 95 شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت به حساب مشمولان واریز شود.
کد مطلب: 61880| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۹/۵ ۱۵:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
اعلام زمان واریز سود سهام عدالت
به گزارش"فرازنیوز" ​ طرح توزیع سهام عدالت از سال 1385 در کشور آغاز و عملیاتی شده و بر اساس آن یک میلیون تومان سهم از سهام شرکت های سرمایه پذیر به مشمولان تخصیص داده شده و بر اساس برنامه اولیه تعیین شد در مدت 10 سال از محل سود سالیانه سهام شرکت های مذکور، اقساط مربوط به سهام عدالت مشمولان تسویه شود.
 
بر این اساس، سال 1395 آخرین مهلت قانونی تسویه اقساط سهام عدالت از محل سود سالیانه این سهام بود. از سوی دیگر، از سال 1396 نیز سود عملکرد سال مالی 1395 شرکت های حاضر در سبد سهام عدالت باید به حساب مشمولان واریز شود.
 
البته طبق قانون سازمان خصوصی سازی مکلف است چنانچه در پایان دوره تقسیط 10 ساله، از محل سود دریافتی شرکت های سرمایه پذیر اقساط مبلغ یک میلیون سهم تخصیصی تادیه نگردد، با فراهم آوردن سازوکارهای لازم، در مدت شش ماه این فرصت را به مشمولان بدهد تا از محل آورده نقدی خود «در صورت تمایل» اقدام به افزایش ارزش سهام عدالت خود نمایند.
 
راه اندازی سامانه
 
سازمان خصوصی سازی در نیمه اسفند سال گذشته با راه اندازی سامانه سهام عدالت اقدام به ارائه صورتحساب به مشمولان سهام عدالت کرد که مطابق قانون، دارندگان سهام عدالت تا پایان شهریور ماه امسال مهلت داشتند تا در صورت تمایل اقدام به افزایش ارزش سهام عدالت خود کنند؛ که البته با نظر شورای عالی اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی این مهلت تا پایان مهرماه به مدت یکماه دیگر تمدید شد.
 
همچنین همانگونه که اشاره شد سود ناشی از عملکرد سال مالی 1395 شرکت های سرمایه پذیر از امسال باید به حساب مشمولان واریز شود که بر این اساس سازمان خصوصی سازی از اواخر فروردین ماه امسال با فراهم آوردن سازوکارهای لازم در سامانه سهام عدالت، اقدام به دریافت شماره شبای حساب بانکی مشمولان سهام عدالت نموده است.
 
زمان واریز سود
 
از سوی دیگر طبق قانون، شرکت های حاضر در سبد سهام عدالت از زمان برگزاری مجمع عمومی و تصویب سود سهام سهامداران، 8 ماه فرصت دارند تا نسبت به واریز سود به سهامداران از جمله سود مرتبط با سهام عدالت به حساب سازمان خصوصی سازی اقدام نمایند که با توجه به اینکه مجمع عمومی سالیانه بسیاری از شرکت های سرمایه پذیر در تیرماه سال جاری برگزار شد، بنابراین شرکت های سرمایه پذیر در سبد سهام عدالت می توانند تا پایان سال اقدام به واریز این سود نمایند.
 
بر این اساس سازمان خصوصی سازی می تواند در پایان سال و پس از دریافت کامل سودهای تقسیمی مجامع شرکت های سرمایه‌پذیر اقدام به تقسیم سود میان مشمولان کند. خبرگزاری صدا و سیما
کد مطلب: 61880| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۹/۵ ۱۵:۳۸:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸  ,   March 22, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.