مدیرعامل مرکز فابا در آئین رونمایی از سایت خبری تحلیلی «فابانیوز»:

هدف ما تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوری‌های صنایع مالی و بانکی منطقه است

بانک و بیمه - فرازنیوز : مدیرعامل مرکز فابا تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوران صنایع مالی و بانکی منطقه را از سیاست های این مرکز در برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران و همچنین انتشار ماهنامه بانکداری الکترونیک و فابانیوز خواند و گفت: می دانیم که انجام این مهم بسیار سخت است ولی رویا نیست. مخصوصا امسال که تحریک ها جان دوباره گرفته اند. ما به بحران ها و تنگناها عادت داریم.
کد مطلب: 62215| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۴ ۱۸:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
هدف ما تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوری‌های صنایع مالی و بانکی منطقه است
به گزارش "فرازنیوز"   «محمد مراد بیات»مدیرعامل مرکز فابا، در آئین رونمایی از سایت خبری تحلیلی فابانیوز که امروز یکشنبه در مرکز فابا برگزار شد، گفت: از مدیران ارجمند، مدیران محترم روابط عمومی و به ویژه از اصحاب رسانه برای حضور در این مراسم سپاسگذاریم و پیشاپیش روز خبرنگار را به همه خبرنگاران عزیز تبریک عرض می کنم. خبرنگاران چشم و گوش جامعه هستند. قلم آنان وقتی به زیور راستی و انصاف و درستی می چرخد، خالق یکتا به آن قسم میخورد و آنقدر گرامی است که جزو مقدسات می شود که در قرآن آمده است: ن و القلم و ما یسطرون، قسم به قلم و آنچه می نویسد.
 
وی همچنین افزود: حیات بشری میدون اندیشه راستین است و آنچه به رود جریان دائمی زندگی تبدیل شده است بلاشک محصول قلم است. قلم ابزاری است که معدن فهم و اندیشه را در زندگی انسان جاری می سازد و آنگاه که بر مدار انسانیت ، اخلاق و درستی ها می چرخد خود به ابزاری مقدس تبدیل می شود. صاحبان قلم میزبانان تاریخ اند و مابقی افراد میهمانان تاریخ. بنابریان قلم عهد ماندگاری است که هیچ وقت از صفحه روزگار محو نخواهد شد.
 
وی با بیان اینکه رسانه شمشیر دو لبه است که هم می سازد و هم می سوزاند، اهمیت آن به عمق زندگی انسان است و می تواند حیات ساز باشد و هم برهم زننده حیات، تاکید کرد: نکته دیگر اینکه زندگی ما در عصر حاضر گویای چیزی جز رسانه نیست. اگر تا دیروز رسانه های بزرگ و آنالوگی جریان ساز بودند امروز به مدد فناوری و ایحاد شبکه های اجتماعی، رسانه های دیالوگی تاروپود زندگی ما را درنوردیده اند. با این وجود چیزی از اعتبار رسانه هایی که ارزش قلم را پاس داشته اند کاسته نشده است.
 
وی افزود: نکته دیگر اینکه با توسعه رسانه ها و شبکه های اجتماعی کمی تا قسمتی سطحی گرایی و قشری گرایی در میان رسانه ها، اوج گرفته است. همانگونه که با توسعه رسانه ها، از عمق دانش و کتابخوانی کم بهره شده ایم. رسانه های گسترده نیز از عمق مطالب کم بهره شده اند. به نظر می رسد علی رغم پدیده مثبت دسترسی همگان به رسانه، عوام گرایی و سطحی نگری به آفتی جدی تبدیل شده است. بر همین اساس ارزش و اهمیت رسانه های تخصصی بیش از پیش اهمیت می یابد، رسانه هایی که دایره کار خود را مشخص کنند و در عین حال از ژرفای مباحث و مطالب نیز غفلت نکنند.
 
بیات تاکید کرد: اینکه شعار سایت فابانیوز را تریبون کسب وکارهای امروز و فناوریهای فردا اعلام کرده ایم دقیقا بر همین مدل و اساس است. سایت فابانیوز، در کنار کسب و کارهای امروز است و هدفش توسعه و ترویج آنها است و از سویی با طرح مباحث فناوریهای نوین و باید بتواند چراغ راهی برای آینده کسب و کارها باشد.
 
وی تاکید کرد: بنابراین ما در دوجا به مدد کسب و کارها می آییم، یکی آنچه امروز دارند را ترویج می کنیم دوم آنچه باید برای فردا بیندیشند را آماده می کنیم، این اقدام ما یک ثمره دیگر نیز دارد و آن ایجاد یک حلقه تصمیم ساز درست برای تصمیم گیری صحیح بانک ها و شرکت ها است.
 
بیات یادآور شد: اصولا اگر حلقه تصمیم سازی به خوبی شکل نگیرد، حلقه تصمیم گیری نیز معیوب خواهد بود. البته شما خوب مستحضر هستید که ما این راه را امروز شروع نکرده ایم. بیشتر از 10 سال است که در چنین مسیری هستیم. سال 86 به ندرت ادبیاتی در حوزه فناوریهای جدید بانکی و بانکداری الکترونیک در میان رسانه ها بود. ما در آغاز راه ماهنامه بانکداری الکترونیک را منتشر کردیم. تاکنون و به صورت مستمر غیر از سال 89 و با دخالت و سنگ اندازی های خاوری که به ایجاد مشکلاتی در مسیر انتشار این ماهنامه منجر شد، این ماهنامه هرماه منتشر شده است. تیراژ گسترده، مطالب تولیدی، عدم انحراف از معیار و مباحث حرفه ای، فناورانه، نگاه جامع و غیرمتعصبانه به همه اضلاع کسب و کارها و فناوری ها، نگاه به منافع ملی و مصالح و مصالح عمومی و نه لزوما تریبون یک بیزینس خاص شدن از ویژگی های این ماهنامه است.
 
وی تاکید کرد: امروز خرسندیم که ادبیاتی که ما شروع کرده ایم، به یک جریان گسترده تبدیل شده است و سایت ها و نشریاتی متنوع و متعدد در این زمینه ایجاد شده است، گرچه در جامعه ما گاهی فراموش می شود که سرچشمه این موضوعات کجا و چه کسانی بوده اند. در کنار این ماهنامه امروز یک فصلنامه بنام تراکنش ایران و یک هفته نامه به نام سکه نیز از محصولات رسانه ای فابا است.
 
وی افزود: تمامی این رویدادها و چشمه هایی که ساخته ایم در دریاچه ای بزرگ بنام نمایشگاه تراکنش ایران سرازیر می شود. نمایشگاهی که امسال چهارمین دوره خود را تجربه می کند و ما دانش برگزاری یک نمایشگاه تخصصی را در فابا بومی و درونی کرده ایم و آن را محیطی برای توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی تبدیل کرده ایم.
 
مدیرعامل مرکز فابا تبدیل ایران به مرکز ثقل فناوران صنایع مالی و بانکی منطقه را از سیاست های این مرکز در برگزاری نمایشگاه تراکنش ایران و همچنین انتشار ماهنامه بانکداری الکترونیک و فابانیوز خواند و گفت: می دانیم که انجام این مهم بسیار سخت است ولی رویا نیست. مخصوصا امسال که تحریک ها جان دوباره گرفته اند. ما به بحران ها و تنگناها عادت داریم.
 
وی دومین رویکرد را توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی در عرصه فناوریهای صنایع مالی و بانکی خواند و گفت: سومین محور بحث پیرامون اکوسیستم بانکداری و پرداخت دیجیتال است.
 
بیات در پایان گفت:‌پیوند عمیق با دوستان خبرنگار و اصحاب رسانه داریم، ما بنا داریم صرفا در چارچوب تخصصی خود خبر تولید کنیم و با کمک اصحاب رسانه مایلیم این اخبار در سطح وسیع منتشر و به ادبیات غالب جامعه تبدیل شود.
 
پایگاه خبری-تحلیلی فناوری‌های صنایع مالی، بانکی و پرداخت که با شعار «تریبون کسب و کارهای امروز، فناوریهای فردا» از سه ماه گذشته کار خود را به صورت آزمایشی آغاز کرده، بر آن است تا عرصه جدیدی را در زمینه بازتاب و انعکاس اخبار، تازه‌ترین رویدادها، گزارش‌ها و تحلیل‌ها و همچنین گفت‌وگوها در زمینه بانکداری الکترونیک، حوزه پرداخت، استارت‌آپ‌ها، بورس و بیمه را به نمایش گذاشته و پیش روی مخاطبان قرار دهد.
 
سایت خبری-تحلیلی فابانیوز با در اختیار داشتن 12 سال تجربه فعالیت‌های مرکز فابا در عرصه بانکداری الکترونیک که با برگزاری سه دوره نمایشگاه تراکنش ایران همراه بوده است، می‌تواند ضامن اطلاع‌رسانی دقیق، به موقع و حرفه‌ای در حوزه‌های عنوان شده باشد.
 
انتشار ماهنامه بانکداری الکترونیک و هفته‌نامه سکه نیز از دیگر فعالیت‌های این مرکز در عرصه رسانه است که مجموعه کاملی را در زمینه بانکداری الکترونیک و پرداخت و دیگر صنایع مالی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.
 
علاقه مندان می توانند تازه ترین اخبار، رویدادها و تحولات در عرصه بانکداری، پرداخت و فناوری های مالی(فین تک)، گفت وگو با صاحب نظران، مدیران، متخصصان، کارشناسان و شرکت های استارت آپی، بازتاب اخبار و دستاوردهای بین المللی، گزارش های خبری- تحلیلی از کسب و کارهای داخلی و خارجی، انعکاس رویدادها، نشست ها، سمینارها و همایش های این حوزه، یادداشت ها، دیدگاه ها و مقالات تخصصی، انعکاس گزارش های تصویری از رویدادها و اخبار و تیزرهای تبلیغاتی را در فابانیوز بخوانند.
 
همچنین علاقه مندان، کارشناسان، مدیران و صاحب نظران می توانند با ارسال مقالات و یادداشت های خود، انجام گفت وگوهای کسب و کاری و کارشناسی، درخواست پوشش اخبار و رویدادهای خود و معرفی محصولات و دستاوردها با فابا نیوز همراه شوند.
 
سایت خبری-تحلیل فابانیوز در دو بخش فارسی و انگلیسی و با حضور موثر در شبکه های اجتماعی قصد دارد حضوری موثر را در عرصه اطلاع رسانی در حوزه فناوری های جدید مالی، پولی و بانکی فراتر از مرزها رقم بزند. 

 

کد مطلب: 62215| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱۴ ۱۸:۴۸:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷  ,   January 20, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.