هو‌آوي فاصله خود را در بستر 5G با رقبا بيشتر کرد

رایانه و ارتباطات - فرازنیوز : در 25 فوريه در کنفرانس جهاني موبايل، Huawei اولين چيپست تجاري 5G خود يعني Balong 5G01 را بهطور رسمي در سراسر جهان عرضه کرد که از استاندارد 3GGP جهاني براي 5G پشتيباني ميکند تا بهعنوان نقطه عطف قابلتوجهي در نسل بعدي اتصال بيسيم به شمار آيد.
کد مطلب: 62690| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ ۱۷:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
هو‌آوي فاصله خود را در بستر 5G با رقبا بيشتر کرد
به گزارش "فرازنیوز"  Balong ميتواند به عنوان يک بخش هماهنگ در چيپستهايي بر پايه Kirin در اسمارتفون استفاده شود. Balong همچنين ميتواند بهطور مستقل به عنوان مودم در دستگاههاي مختلف تلفن همراه براي تجهيزات مشتري (CPE) و انواع سخت افزار مختلف به کار گرفته شود.
 
Balong: يک صنعتگر در صنعت ارتباطات است
 
Balong در سال 2007 باسابقه قوي و تخصص در فناوري اطلاعات و ارتباطات وارد بازار شد. از اوايل دوران 3G، کارتهاي داده مبتني بر Balong توسط شرکتهاي پيشرو در سراسر جهان استفاده شده است. در دوران 4G، تيم Balong بهطور فعال از سال 2008 در گروه کاري LTE در بسياري از زمينه هاي ارتباطات مشارکت کرده و در جنبه هاي مختلف استاندارد و تحقيق استراتژي LTE، تست و ارزيابي، طرح بندي و ارتقاء صنعتي و همکاري بين المللي شرکت کرده است. چيپست Balong يک نقطه عطف جديد در تکامل صنعت LTE بوده و LTE TDD / FDD را براي رسيدن به بلوغ بيشتر آماده کرده است.
 
چيپست هاي تلفن همراه بسيار مهم هستند، زيرا آنها تأثير مستقيم بر کيفيت صدا، سرعت دسترسي به شبکه و شدت سيگنالهاي تلفنهاي همراه دارند. اين وظايف مهم، مسئوليت Balong را در صنعت بسيار مهمتر جلو داده و ميتواند Kirin را به يک چيپست شناخته شده در بازار به شرايط مهمتر و باارزشتري برساند. ازاينرو تعامل دو قسمت ميتواند مرزهاي فناوري چيپستهاي Kirin را به سکوهاي بالاتري ارتقا دهد.
 
چيپست Balong: قدرتنمايي در ارتباطات
 
درحاليکه Balong به طور گستردهاي شناخته نشده اما محصولاتش نقطه عطفي بوده که صنعت را شکل داده است:
 
Balong 700: براي اولين بار در صنعت براي پشتيباني LTE TDD / FDD
 
Balong 710: براي اولين بار در صنعت براي پشتيباني LTE Cat.4 با سرعت دانلود تا 150Mbps
 
Balong 720: براي اولين بار در صنعت براي پشتيباني LTE Cat.6 با سرعت دانلود تا 300Mbps
 
Balong 750: براي اولين بار در صنعت براي پشتيباني از LTE Cat12 / 13 (UL) با استفاده تجاري 4CA، اولين استفاده تجاري 4X4 MIMO (ورودي چندگانه و خروجي چندگانه) و سرعت دانلود تا 600 مگابيت در ثانيه
 
Kirin 970 (يکپارچه سازي با Balong 760): اولين چيپست موبايل براي پشتيباني از LTE Cat.18 با سرعت دانلود تا 1.2Gbps و اولين استفاده تجاري از دو سيم کارت و دو VoLTE
 
Balong به طور گسترده براي کيفيت و عملکرد آن شناخته شده است. گزارشهاي مختلف منتشرشده در سه سال گذشته براي کشور چين نشان ميدهد که Balong با شاخصهاي عمدهاي ازجمله ميزان دانلود، بارگيري دادهها و کيفيت صدا، به طور عمده به دليل عملکرد بالا به بالاترين نمره ها رسيده است.
 
در جديدترين گزارش China Mobile در سال 2017 چيپست Kirin 970 با امتياز بالا در ارتباطات، با بهترين نرخ دانلود و کيفيت صدا در سناريوهاي مختلف تست و تأييد شد. به عبارت ديگر، Kirin 970 با ترکيب Balong ميتواند کاربران تلفن همراه را با بهترين کيفيت صوتي و تجربه دسترسي به شبکه در سراسر محيط همراهي کند.
 
Balong مدت زيادي است متعهد به ارائه اتصال سريع با سرعت بالا و تجربه ارتباطات استثنايي است. Balong 765، که در سال جاري ميلادي در MWC معرفي شد، اين تعهد را به يک سطح بالاتر ميبرد. اين اولين مودم 8 گيگاهرتزي 4.5G LTE است و براي پشتيباني از LTE Cat.19 با سرعت دانلود تا 1.6 گيگابيت در ثانيه در يک شبکه FDD و تا 1.16Gbps در يک شبکه TD-LTE طراحيشده است. اين اولين راه حل TD-LTE Gbit جهان است و لازم به ذکر است که اين نخستين و تنها چيپست جهان است که براي پشتيباني از 8 × 8 MIMO با عملکرد پيشرو در صنعت در سرعت شبکه و شدت سيگنال براي ارائه 80 درصد بهبود در بهره وري طيفي عرضه شده؛ همچنين از تکنولوژي LTE-V پشتيباني ميکند و ميتواند اتصالات امن و پايدار را براي وسايل نقليه فعال IOV فراهم کند.
 
Balong 5G01: پيشگام در دوران 5G
 
پس از پيشروي در ارتباطات 4.5G، اکنون Balong زمين جديدي در 5G را به نمايش گذاشته است. توسعه ي چيپست هاي نسل 5G بهعنوان يکي از دو ملاحظات اصلي زيرساخت در کنار شبکه ها، تبديل به يک عامل حياتي براي پيشرفت صنعت شده است.
 
در سال جاري براي نمايشگاه MWC، شرکت Huawei اولين چيپست 5G تجاري مبتني بر 3GPP را با عنوان Balong 5G01 راه اندازي کرد که از طيف 5G اصلي، ازجمله Sub-6 GHz (کم باند) و mmWave (بالا باند)، با نرخ دانلود نظري تا 2.3 گيگابيت در ثانيه و از دو روش تشکيل شبکه - NSA (5G Non-Standalone) و SA (5G Standalone) پشتيباني ميکند.
 
ريچارد يو، مديرعامل شرکت Huawei Consumer Business Group، گفت: “فناوري 5G به دنبال جهش بعدي براي دنياي هوشمند ما خواهد بود که مردم، وسايل نقليه، خانه ها و دستگاه ها به طور کامل متصل ميشوند. تجربيات جديد، بينش و قابليت هاي جديد را ارائه ميکنند.” در ادامه اشاره شد “از سال 2009 تاکنون هوآوي 600 ميليون دلار درزمينه تحقيق و توسعه تکنولوژي 5G سرمايه گذاري کرده است که منجر به نوآوري در مورد معماري شبکه، استفاده از طيف، تأييد صحت و غيره ميشود. از وسايل نقليه متصل و خانه هاي هوشمند به AR / VR و فيلمهاي هولوگرام، ما متعهد به توسعه اکوسيستم بالغ 5G هستيم تا مصرف کنندگان بتوانند از يک دنياي متصل استفاده کنند که شيوه ارتباط و اشتراک آن را تغيير ميدهد. “
کلید واژه ها: هوآووی
کد مطلب: 62690| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ ۱۷:۱۲:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷  ,   August 20, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.