شمال تهران به دست شهرداران مدارس سبز شد

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز : به منظور ارتقای فرهنگ زيست محيطي و حفظ و توسعه فضاهاي سبز شهري، ارتفاعات شمال تهران امروز – شنبه 12 اسفند ماه - با کاشت نهال توسط شهرداران مدارس ، سبز شد.
کد مطلب: 62692| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ ۱۵:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
 شمال تهران به دست شهرداران مدارس سبز شد
به گزارش "فرازنیوز"   مهندس حبیب اله تاجیک اسماعیلی شهردار منطقه یک در مراسم کاشت درخت دانش که با حضور دکتر بطحایی وزیر آموزش و پرورش تهران، محمد روشنی مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران و... در مجتمع فرهنگی اردویی کشوری شهید باهنر و کلکچال  برگزار شد، دانش آموزان  و نوجوانان را مهمترین سرمایه های انسانی برای ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست و اشاعه آن به نسل های آتی دانست.
 
وی طرح استقبال از بهار را بهترین زمان برای توسعه فضاهای سبز شهر تهران و نهادینه سازی فرهنگ حفاظت از محیط زیست دانست و گفت: همراهی دانش آموزان با مدیران ارشد شهرداری تهران و آموزش و پرورش برای کاشت نهال می تواند در راستای شعار تهران ، شهر امید ، مشارکت و شکوفایی، شهر به سمت آبادی، سر سبزی و کاهش مخاطرات زندگی و چالش های زیست محیطی سوق دهد.
 
مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران نیز  با اشاره به اینکه در مذاهب و فرهنگ های مختلف جهان، درخت و درختکاری به عنوان یک امر پسندیده و نیکو از جایگاه خاصی برخوردار است، افزود: حفظ، نگهداری و توسعه محیط زیست از شاخص‌های اصلی توسعه و یک وظیفه ملی و دینی است و کاشت درخت و گسترش فضای سبز در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی بویژه آلودگی هوا و شادابی و سلامتی جامعه بسیار موثر است.
 
سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک نیز خاطر نشان کرد: در این مراسم که با حضور فرهنگیان، اساتید دانشگاه، روحانیون، دانشجویان و دانش آموزان برگزار شد بیش از 100 اصله نهال با شعار هر خانوار تهرانی ، یک درخت با مشارکت مدیریت شهری و فرهنگی تهران و شهرداران مدارس در ارتفاعات کاشته شد.
کد مطلب: 62692| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ ۱۵:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷  ,   August 20, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.