رئیس فدراسیون بوکس :

دست خالی از جاکارتا برنمی گردیم

ایران - فرازنیوز : رئیس فدراسیون بوکس گفت: با وجود حذف سه وزن از رقابتهای بوکس بازیهای آسیایی، تلاش می کنیم دست خالی از جاکارتا برنگردیم.
کد مطلب: 62714| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۱۶:۹:۱۰| نسخه چاپی
دست خالی از جاکارتا برنمی گردیم

به گزارش "فرازنیوز" حسین ثوری رئیس فدراسیون بوکس در نشست خبری امروز صبح خود در جمع خبرنگاران گفت: امروز در جمع خانواده بوکس هستیم و از همه می‌خواهیم به ما کمک کنند. امروز در فدراسیون بوکس اعزام‌ها و اردوها به نحو شایسته‌ای انجام می‌شود . برگزاری مسابقات منطقه‌ای برای جبران نبود لیگ از دیگر برنامه‌های ما است. تیم کاری ما در حال شکل گیری است و مطمئن باشید امروز نیامده‌ایم که ناکام برگردیم بلکه آمده‌ایم که موفق شویم.

 

وی در خصوص پشتوانه سازی تیم‌های ملی عنوان کرد: این موضوع یکی از برنامه های راسخ ما است. ما استان‌ها را طبقه بندی کرده‌ایم و قرار است در هر استان یک مربی را به عنوان مربی فدراسیون انتخاب کنیم. آنچه که فدراسیون امروز طلب دارد به گونه‌ای است که مربی استعدادیاب در سنین پایه برنامه ریزی خواهد داشت تا به سند چشم انداز دسترسی پیدا کنیم.

 

رئیس فدراسیون بوکس در خصوص کاهش سه وزن ۸۱،۹۱، و مثبت ۹۱ در بازی های آسیایی جاکارتا عنوان کرد: یک ماه پیش جلسه ای با کمیته ملی المپیک داشتیم آنجا توانستم با اطمینان بگویم با توجه به اردوهایی که برگزار می شود بدون شک مدال های ما از دوره قبل کمتر نخواهد بود. حتی از من پرسش شد که اوزان مدال آور را نام ببر و من هم وزن های ۷۵ به بالا را نام بردم. تاریخ هم موید این قضیه است که اکثریت موفقیت ما در سنگین وزن بوده است. دیروز نامه ای به آیبا زدیم که در خصوص این رای خود تجدید نظر کند اگر واقع این سه وزن در بازی های آسیایی حذف شده باشد تمام تلاش مان را می کنیم که دست خالی به کشور بازنگردیم.

 

ثوری در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه آیا ۱۳ میلیارد کمک سازمان برنامه و بودجه به بوکس برای تکمیل کمپ تیم های ملی در آزادی کم لن یکن شده است، گفت: در زمان آقای داوری این اتفاق افتاده بوده ما هم نشست های مختلفی با ایشان داشتیم و با توجه به عنایت ها و قول و قرارهایی که ایشان دادند ان شاءالله در سال ۹۷ شاهد این هستیم که کمپ تیم های ملی در آزادی آماده شود.

 

وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا عیسی گل محمدی به عنوان سرپرست کاروان ایران در بازی های آسیایی انتخاب شده و گزینه ای بهتر از او وجود نداشت؟ گفت: تاکید می کنم عیسی گل محمدی سرپرست تدارکات اردوهای تیم ملی تا بازی های آسیایی است، وی تنها تدارکات اردو را بر عهده دارد ما از حضور همه خانواده بوکس در بخش های مختلف استفاده خواهیم کرد.

 

رئیس فدراسیون بوکس در خصوص احسان روزبهانی و تمرینات شخصی وی در آلمان عنوان کرد: روزبهانی یکی از نوابغ بوکس ایران است. ما چند نفر داریم که در وزن احسان خیلی به وی نزدیک شدند و این نوید آینده ای خوب در این اوزان را می دهد باید به فکر ساخت بوکسورهای دیگر باشیم. احسان ها باید تعدادشان بیشتر شود و ما به این موضوع خیلی اهمیت می دهیم.

 

وی در ‌پاسخ به سوال مبنی بر اینکه چرا از تیم رقیب انتخاباتی خود در فدراسیون استفاده نمی کنید؟ گفت: به همین اکتفا کنم که بارها به روح الله حسینی رقیب انتخاباتی ام زنگ زدم اما او حتی پاسخ من را هم نداد.

 

ثوری در پایان با اشاره به جنجال هایی در خصوص استقرار ناطق نوری در فدراسیون گفت: احمد ناطق نوری عزیز ماست و بر گردن جامعه بوکس حق بزرگی دارد و ما هم دوست داریم به عنوان یک برند از او کمک بگیریم. طبق اعلام خودش ایشان تا پایان سال همه لوازمش را از فدراسیون بوکس می برد و دفتر را تحویل فدراسیون جدید خواهد داد.

 

**نداشتن برنامه بزرگترین مشکل بوکس بود

در پایان نشست خبری فدراسیون بوکس، دبیر جدید این فدراسیون در مورد برنامه‌های آینده رئیس جدید توضیحاتی را ارائه کرد.

 

در نشست خبری فدراسیون بوکس که عصر امروز (یکشنبه) ۲۰ اسفند در فدراسیون بوکس پیگیری شد، علیرضا کلانتری نیز در مورد برنامه‌های آینده فدراسیون بوکس، اظهار کرد: در بحث پشتوانه سازی کمیته استعدادیابی اقدامات خوبی را آغاز شده است، دوستان در فدراسیون قبل شروع به فستیوال های مختلفی کرده بودند که ما هم با اندکی تغییرات سالی دو تا سه بار این فستیوال ها را برگزار می کنیم. البته فروردین ماه مسابقات قهرمانی آسیایی جوانان(تایلند) را داریم که هر ورزشکاری بتواند در این رقابت ها به مدال طلا برسد. سهمیه المپیک جوانان آرژانتین را کسب خواهد کرد. همچنین مسابقات جهانی جوانان فرصت دیگری برای کسب سهمیه المپیک در این رده سنی است. پس از آن مرداد ماه بازی های آسیایی جاکارتا را در پیش خواهیم داشت. درست است که سه وزن را از ما گرفته اند، اما هنوز ناامید نیستیم. ما همیشه گفته ایم باید در ۱۰ وزن برای ۱۰ طلا بجنگیم.

 

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه در گذشته عدم ارتباط خوب با رسانه‌ها وجود داشته است، گفت: یکی از دلایل عدم موفقیت کامل در بوکس ارتباط نامناسب با رسانه بوده است؛ من امروز اعلام می‌کنم نگرانی بابت انتقادات رسانه نداریم. ما در فدراسیون بوکس طبق یک سند راهبردی تدوین شده تا المپیک ۲۰۲۴ پیش خواهیم رفت. اعتقاد داریم باید در چارچوب برنامه‌های کلان ایفای نقش کنیم.

دبیر فدراسیون بوکس با اشاره به اینکه خیلی امیدوار است رسانه بتواند برای توسعه و رشد بوکس کمک کند، خاطرنشان کرد: چهار اصل مهم را در فدراسیون بوکس به تصویب رسانده ایم که به زیرساخت های کامل نیاز دارد. بر مبنای همین برنامه پیش می رویم و در همین چارچوب پاسخگو خواهیم بود.

کلانتری در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: نداشتن برنامه مهمترین مشکل ما بوده است. باید بر مبنای برنامه در کنار هم قرار بگیریم و بر مبنای همین برنامه از هم انتقاد کنیم. نداشتن برنامه پاشنه آشیل بوکس است و چند صدایی در این رشته باعث شده به جایی نرسیم.

 

وی در ادامه گفت: یک خط قرمز عرفی، نه حقوقی و شرعی در جریان پخش زنده بوکس ایجاد شده است که هیچکس مستندات منطقی و معقولی ندارد. چرا بوکس را پخش نمی کنند؟! باید در این زمینه اقدامات خوبی انجام دهیم و به نتیجه برسیم.

وی در خصوص برنامه‌های اینده برای برطرف شدن مشکلات مالی فدراسیون بوکس نیز گفت: برنامه ما به این صورت است که در سال ۹۷، ۷۰ درصد منابع مالی از طریق دولت تامین شود. اکثر برنامه‌های ما برون مرزی است و بر اساس همین برنامه آرام آرام وابستگی ما به منابع دولتی کم می شود. 

کد مطلب: 62714| زمان انتشار: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ ۱۶:۹:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷  ,   August 20, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.