مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خبر داد ؛

توزیع 70 هزار تن برنج، شکر و روغن ویژه ماه رمضان از 22 اردیبهشت

صنایع و بازرگانی - فرازنیوز : مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از توزیع 30 هزار تن برنج، 30 هزار تن شکر و 10 هزار تن روغن نباتی به‌منظور تنظیم بازار ماه مبارک رمضان از 22 اردیبهشت خبر داد.
کد مطلب: 62887| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۵ ۱۳:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
توزیع 70 هزار تن برنج، شکر و روغن ویژه ماه رمضان از 22 اردیبهشت
به گزارش"فرازنیوز"   یزدان سیف، ، با اشاره به اینکه طبق توافق صورت‌گرفته، برنج هندی ۱۱۲۱ با قیمت هر کیلوگرم پنج هزار و ۵۰۰ تومان، برنج هندی درجه دو هر کیلوگرم دو هزار و ۶۰۰ تومان و برنج تایلندی با قیمت هر کیلوگرم سه هزار و ۸۰۰ تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف، عرضه خواهد شد، افزود: از شنبه هفته آینده، در راستای طرح ضیافت ماه مبارک رمضان با همکاری انجمن‌های صنفی برنج، روغن و ماکارونی ۳۰ هزار تن برنج، ۳۰ هزار تن شکر و ۱۰ هزار تن روغن نباتی عرضه می‌شود.
 
وی ادامه داد: ۲۰ هزار تن ماکارونی هم با ۱۰ تا ۱۵ درصد تخفیف در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف کارگران و کارکنان عرضه خواهد شد و درباره عرضه گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم‌مرغ در ایام ماه مبارک رمضان نیز تدابیری اندیشیده شده است.
 
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی یادآوری کرد که طبق توافق صورت‌گرفته، برنج هندی ۱۱۲۱ با قیمت هر کیلوگرم پنج هزار و ۵۰۰ تومان، برنج هندی درجه دو هر کیلوگرم دو هزار و ۶۰۰ تومان و برنج تایلندی با قیمت هر کیلوگرم سه هزار و ۸۰۰ تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف، عرضه می‌شود. همچنین روغن نباتی در ایام ماه مبارک رمضان با قیمت هر کیلوگرم سه هزار و ۵۰۰ تومان در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.
 
به گفته او، با توجه به ذخایر مناسب کالاهای اساسی هم‌چون گندم، برنج، شکر و روغن بابت توزیع و تنظیم بازار این کالاها در ماه مبارک رمضان هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.در ادامه این نشست، معاون وزیر جهاد کشاورزی درباره تولید و خرید گندم هم توضیح داد: امسال تولید ۱۳ میلیون تن گندم و خرید تضمینی 10.5 میلیون تن از این محصول پیش‌بینی شده است.
 
او با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون ۹۲۸ هزار تن گندم از کشاورزان تحویل گرفته شده، گفت: این رقم نسبت به گندم تحویلی سال گذشته ۳۹ درصد رشد نشان می‌دهد که بخشی از آن ناشی از جلو افتادن زمان برداشت است. سیف اعلام کرد: تاکنون ۵۷۰ هزار تن گندم به ارزش ۷۵۲ میلیارد تومان در سامانه بانکی وارد کردیم که پول نیمی از آن به ارزش ۳۷۵ میلیارد تومان تا دو روز آینده به کشاورزان پرداخت می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: امسال خرید تضمینی گندم از طریق سامانه پهنه انجام می‌گیرد و کشاورزانی که اطلاعاتشان مغایر با اطلاعات سامانه پهنه باشد، امکان پرداخت وجه به آن‌ها وجود ندارد از این رو از کشاورزان درخواست می‌شود که زودتر اطلاعات خود را به‌روز کنند.او درباره صادرات گندم نیز یادآور شد: سال ۹۶ با بهره‌گیری از ورود موقت گندم، ۵۴۳ هزار تن گندم، آرد و مشتقات آن از کشور صادر شد که برای ۴۰ هزار نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرد. سیف ادامه داد: ۶۵ درصد گندم تولیدی ایران درجه یک و دو است و کشورهای اروپایی نیز گندم‌های درجه یک، دو و سه دارند، اما گندم‌های باکیفیت صادر می‌کنند.
 
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی افزود: در سال گذشته دو میلیون تن شکر به ارزش حدود 600  هزار میلیارد ریال تولید شد که با این رقم، وابستگی ما به خارج برای تامین این کالا به طور قابل توجهی کاهش یافت و حرکت کشور به سمت خودکفایی در این محصول شروع شد.
 
وی تأکید کرد: به همت وزارت جهاد کشاورزی و شرکت بازرگانی دولتی ایران سامانه‌ی جامع خرید تضمینی گندم راه‌اندازی شده است و هم‌اکنون گندم تنها از کشاورزانی تحویل گرفته می‌شود که مشخصات آنان در سامانه ثبت شده و بدون وجود اطلاعات آنان در سامانه، پرداخت پول امکان پذیر نخواهد بود و من  از رسانه‌ها می خواهم که این موضوع را به طور کامل و شفاف اطلاع‌رسانی کنند.
 
مهندس سیف افزود: در حال حاضر چالش ما ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه است و تاکنون 570 هزار تن از کل گندم‌های خریداری شده در سامانه ثبت شده و پرداخت پول آن از چند روز دیگر شروع می‌شود. وی عنوان کرد: ارزش کل گندم‌ها به 3700 میلیارد تومان می‌رسد و تلاش ما این است که حداقل 50 درصد پول گندم‌های خریداری شده به حساب گندم‌کاران واریز شود.
کد مطلب: 62887| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۱۵ ۱۳:۲۳:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷  ,   October 15, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.