درگاهی خبر داد

اعطای سبد غذایی یک میلیون ریالی به خانواده‌های تحت پوشش هلال احمر در ماه رمضان

علمی و پزشکی - فرازنیوز:رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اهدای سبد غذایی یک میلیون ریالی به خانواده‌های نیازمند تحت پوشش هلال احمر در ماه رمضان خبر داد.
کد مطلب: 62898| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۵ ۱۵:۱:۱۰| نسخه چاپی
اعطای سبد غذایی یک میلیون ریالی به خانواده‌های تحت پوشش هلال احمر در ماه رمضان

به گزارش   فرازنیوز،حبیب درگاهی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در نشست خبری «همای رحمت» که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: طرح «همای رحمت» از سال ۸۳ تاکنون با تأسی از حضرت علی(ع) در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: هدف از اجرای طرح همای رحمت، هدایت کمک‌های مردمی به نیازمندانی چون ایتام، زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های کم برخوردار، خانواده‌های نیازمند، معلولان و بیماران صعب العلاج است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر خاطرنشان کرد: هزینه تامین هر یک از سبد‌های غذایی که به خانواده‌های تحت پوشش مبلغ در قالب طرح همای رحمت در ماه مبارک رمضان اعطا می‌شود، حدود یک میلیون ریال است.

درگاهی در ادامه اضافه کرد: اقلام موجود در سبد کالای اعطایی به اقشار نامبرده شامل برنج، چای، حبوبات و سایر اقلام پر مصرف و مایحتاج ضروری آن‌ها می‌شود.

برپایی سفره‌های افطار در مناطق محروم کشور

وی یادآور شد: در طول ماه مبارک رمضان، سفره‌های افطار در سایر استان‌های کشور در مناطق محروم گسترده می‌شود و این سفره‌ها با حمایت خیرین برپا خواهد شد.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: بودجه خاصی از جمعیت هلال‌احمر برای اجرای طرح همای رحمت در نظر گرفته نشده است و هزینه اعطای سبد غذایی به نیازمندان را خیران تامین خواهند کرد.

درگاهی در ادامه یادآور شد: سفره‌های افطاری ویژه نیازمندان با نظر خیران مشارکت کننده در اجرای طرح همای رحمت در هتل‌ها و فضا‌های مختلف، در کنار افراد عادی برپا می‌شود.

وی تصریح کرد: اگر در مناطق محروم نقاطی را شناسایی کنیم که برای برپایی سفره‌های افطار مناسب باشد، در همان نقاط در ماه مبارک رمضان به برپایی سفره‌های افطار اقدام خواهیم کرد.

رئیس سازمان داوطلبان اضافه کرد: در ماه مبارک رمضان سال گذشته، ۱۷ هزار سبد غذایی به نیازمندان تحت پوشش جمعیت هلال احمر اهدا شد.

 

کلید واژه ها: هلال احمر ماه رمضان
کد مطلب: 62898| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۵ ۱۵:۱:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷  ,   October 15, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.