جمشیدی مطرح کرد؛

تأمین ۱۴ درصد داروی کشور توسط بنیاد برکت/ تلاش برای تولید آمپول سرطان در ایران

علمی و پزشکی - فرازنیوز: مدیر عامل گروه دارویی برکت گفت: این شرکت مسئولیت تولید و تأمین ۱۴ درصد داروی کشور را بر عهده دارد.
کد مطلب: 62901| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۵ ۱۵:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
تأمین ۱۴ درصد داروی کشور توسط بنیاد برکت/ تلاش برای تولید آمپول سرطان در ایران

به گزارش "فرازنیوز"  حمیدرضا جمشیدی مدیر عامل گروه دارویی برکت صبح امروز در مراسم افتتاح پروژه سلول‌ درمانی که در یک شرکت دارویی برگزار شد، اظهار کرد: تلاش پژوهشگران و نخبه‌های جوان این شرکت به نتیجه رسیده است و این شرکت‌ مسئولیت تولید 14 درصد از داروهای کشور را بر عهده دارد.

 

وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت 4 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است و 100 هزار سهامدار‌ بورس دارد، افزود: فناوری نوین‌ کاهش واردات، افزایش صادرات، توسعه دانش بنیان، توسعه داروهای راهبردی‌ مثل مواد اولیه‌ پنی‌سیلین‌ و انواع آنتی بیوتیک‌ها از جمله عملکرد مهم این شرکت محسوب می‌شود.

 

ظرفیت تولید  4 هزار و 500 میلیارد ریال کارخانه های دارویی

مدیر عامل گروه دارویی برکت ادامه داد: علی‌رغم‌ زیان‌هایی که این شرکت در تولید داروهای مختلف‌ می‌دهد اما بر اساس سیاست‌ها با تلاش فراوان نخبگان اقدام به تولید‌ دارو می‌کند، بطوریکه‌ در 2 سال گذشته سه کارخانه با کمترین تعداد سهامدار‌ راه‌اندازی شد و با پنج شرکت‌ دارویی اروپا در تولید دارو مشارکت‌ داریم.

 

وی با اشاره به اینکه ظرفیت تولید کارخانه‌های دارویی چهار هزار و 500 میلیارد ریال است‌، تأکید کرد: ما سلول انسان سالم‌ را به بیمار تزریق‌ می‌کنیم و  همچنین ظرفیت تولید 50 هزار سلول غیرخودی‌ نیز در این شرکت دارویی مهیا شده است.

 

جمشیدی با اشاره به اینکه کار سلول‌ درمانی برای بیماران مغز استخوانی‌ انجام می‌شود، ادامه داد: در این شرکت امکان بررسی و آزمایش برای تولید 20 هزار محصول وجود دارد و ما می‌توانیم محصولات را حدود 10 سال نگهداری کنیم.

 

مدیر عامل گروه دارویی برکت با اشاره به اینکه مجوز GMP از وزارت بهداشت اخذ شده است، افزود: تمرکز ما در سلول درمانی، ژن درمانی و مهندسی بافت است و امروزه محصولات سلول‌درمانی آماده ورود به بازار است و اولین آمپول سرطان‌ در بحث‌ ژن درمانی با سرمایه‌گذاری 400 هزار دلار وارد بازار جهانی شده  است و ما سعی داریم که این محصول را در داخل ایران تولید کنیم‌.

کد مطلب: 62901| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۵ ۱۵:۲۷:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷  ,   October 15, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.