در پی اعلام کاندیداتوری رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی؛

شرکت در انتخابات اتاق اصناف با شعار « اتاق اصناف، شفاف و شیشه ای»

راه و مسکن - فرازنیوز: رئیس اتحادیه مصالح ساختمانی با بیان اینکه یکی از چالش های کنونی اتاق اصناف « عدم شفافیت نظری و ابراز سلایق مختلف روسای اتحادیه نسبت به عملکرد اتاق اصناف» می باشد، از اعلام کاندیداتوری خود در انتخابات آینده با شعار« اتاق اصناف، شفاف و شیشه ای» خبر داد.
کد مطلب: 62902| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۵ ۲۱:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
شرکت در انتخابات اتاق اصناف با شعار « اتاق اصناف، شفاف و شیشه ای»

به گزارش "فرازنیوز" اسماعیل کاظمی رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی در نشست خبری که امروز سه شنبه برگزار شد ، گفت: بزودی انتخابات اتاق اصناف برای چهار سال آینده انجام خواهد شد. در این دوره تا کنون 26 نفر ثبت نام کرده اند که تعدادی به عنوان کاندیدای مستقل و بقیه در دو گروه ائتلافی با شعارهای مختلف شرکت خواهند داشت.

این کاندیدای اتاق اصناف در مورد انگیزه ورودش به این عرصه گفت: بحث عدم شفافیت و ابراز سلایق مختلف روسای اتحادیه ها نسبت به عملکرد اتاق اصناف موجب شد که احساس مسئولیت نموده و به این عرصه وارد شوم.
 
اسماعیل کاظمی ادامه داد: در مورد بودجه سال 97 که در پایان سال 96 در مجمع اصناف رای گیری شد موضوع به تصویب نرسید و اجلاس تاکید کرده بود مستندات ارایه شود. ولی با لابی گری های مختلف و در نهایت برای حفظ قداست اتاق موضوع به تصویب رسید، برای همین موارد است که همه باید شفافیت را مدنظر قرار دهند.
 
رئیس اتحادیه فروشندگان مصالح ساختمانی ادامه داد: من از گروه شبکه توزیعی که 14 کاندید دارد با شعار «اتاق اصناف شفاف و شیشه ای» که آن را به معرض نمایش در آوریم و درعمل بدون هیچ حاشیه ای باشیم به این عرصه ورود کرده ام.
 
وی در مورد بایدها و نبایدها ادامه داد: ما دولتی نیستیم و اعتقاد داریم باید با دولت همکاری کنیم چون همه اهداف با تعامل دولت و سایر نهادها به ثمر می رسد. همچنین باید برای چهار سال آینده برنامه داشته باشیم و پایان هر دوره یک گزارش کامل به اجلاس ارایه دهیم، نه مثل سال 96 که تنها 6 جلسه برگزار شد. ما نباید فرصت سوزی کنیم و وعده وعید بیهوده بدهیم. می بایست تعامل داخلی و بیرونی اتاق را تقویت کنیم.
 
کاظمی گفت: کسی که به اصناف و هیئت رئیسه وارد می شود باید سیاسی باشد ولی ما سیاست زدگی را قبول نداریم باید به اندازه ای به سیاست ورود پیدا کرد که مستلزم نیاز است و از آن به عنوان یک اهرم سازنده استفاده کنیم.
 
اسماعیل کاظمی در پایان با اشاره بر ارتباط با بدنه اصلی اتحادیه ها،  تعامل مستمر با افراد مرتبط  فارغ از سیاست زدگی، گسترش اقتصاد و کسب وکار اصناف، آموزش و ارتقاء  سطح دانش و آگاهی واحدهای صنفی  و توجه به دغدغه اصناف در مورد کسب و کار مجازی و  مرتفع کردن مشکلات اصناف با سازمان های بیمه ای را از برنامه های اصلی خود نام برد و افزود: یکی از دغدغه های اصلی که این روزها گریبانگیر اتحادیه ها شده است عدم شفاف سازی در میزان مالیات اصناف می باشد. بعبارت دیگر باید تصریح کرد که اصناف با مالیات دادن هیچ مشکلی ندارند، تنها تقاضای ما شفاف سازی در میزان پرداختی سالیانه آن است  که متاسفانه این مهم تاکنون فراهم نشده است.
 
 
کد مطلب: 62902| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۲/۲۵ ۲۱:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷  ,   October 15, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.