با اجرای طرح جشن پرچم در 3 فاز:

پرچم ایران المان اصلی منطقه 13 می شود

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز : شهردار منطقه 13 از اجرای طرح جشن پرچم در 3 فاز در این منطقه خبر داد و گفت : پرچم ایران در منطقه ای که به عنوان پیشگامان انقلاب نامگذاری شده ، المان اصلی منطقه می شود.
کد مطلب: 62939| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱ ۱۶:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
پرچم ایران المان اصلی منطقه 13 می شود
به گزارش "فرازنیوز"   مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه  تحت لوا و زیرسایه پرچم بودن برای ایرانیان را  نمادی از تعلق و سرسپردگی خواند و گفت: پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در آینده ای نزدیک به عنوان المان اصلی شهرداری منطقه 13 در سراسر محلات سیزده گانه منطقه خواهد درخشید.
 
وی با اعلام اینکه طرح جشن پرچم  در 3 فاز در منطقه اجرا خواهد شد، تصریح کرد: پرچم مقدس ایرانی اسلامی به عنوان اصلی‌ ترین نشان ملی و بدیهی‌ ترین عامل پیوند جامعه ایرانی می بایست در فاز نخست در کلیه مبادی ورودی منطقه ، محیط ها و ساختمان های در اختیار شهرداری منطقه نصب و در معرض دید عموم قرار گیرد.
 
شهردار منطقه با تأکید بر اینکه استفاده از پرچم  در محیط و فضاهای شهری باید تابع الگوی از پیش تعیین شده‌ای باشد تا ضمن حفظ نظم و آراستگی، به جایگاه رفیع آن در جامعه خللی وارد نسازد، گفت: پرچم جمهوري اسلامي ايران همواره بالاتر و در موقعيت برتر در محیط های شهری منطقه نصب شود تا شهروندان با مشاهده آن بیش از پیش احساس غرور نمایند.
 
به گفته وی نصب و برافراشتن پرچم نمادين كشور در محل‌ها و جايگاه‌هاي مناسب از جمله مساجد، مدارس، میادین، اماکن پرتردد و...، تعيين زمان ويژه و مراسم متناسب با آن براي برافراشتن نمادين پرچم در طول سال هم‌زمان با اجراي سرود جمهوري اسلامي ايران با همکاری و مشارکت نیروهای مسلح در یک یا چند نقطه محوری منطقه و تعيين محل خاصي به‌عنوان ميدان پرچم براي نصب و برافراشتن پرچم جمهوري اسلامي ايران با فضاي مناسب ديد، ارتفاع و اندازه مناسب، متناسب باشكوه و اهميت اين نماد ملي در منطقه از جمله اقداماتی است که در این طرح پیش بینی شده و اجرایی می شود.
 
رحمان زاده ایجاد حس همبستگی و تعلق به یک ماهیت و ارزش مشترک با قابلیت تجربه‌ پذیری عمومی را ویژگی منحصر به‌ فرد پرچم خواند و اظهار داشت:  پرچم و نشان ملی می‌تواند آحاد یک ملت را از هر اقلیت، قشر و گروهی، تحت یک مفهوم و ارزش فراگیر به نام ملیت گرد هم آورد و آن‌ها را به‌ عنوان اجزای موثر و ارزشمند عنصر ملیت، با یکدیگر پیوند دهد.
 
گفتنی است، نخستین برنامه جشن پرچم همزمان با سالروز میلاد حضرت علی (ع) و روز جمهوری اسلامی در سال جاری با حضور جمعی از مسئولین، مدیران شهری، ائمه جماعات، خانواده های معظم شهدا و عموم شهروندان در مسجد انصارالحسین(ع) منطقه 13 برگزار شد.
 
کد مطلب: 62939| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۱ ۱۶:۲۸:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷  ,   February 20, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.