مدیر عامل شرکت شهروند اعلام کرد:

توزیع کیسه های "زیست تخریب پذیر" در فروشگاه های شهروند

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز : مدیر عامل شرکت شهروند از توزیع کیسه های زیست تخریب پذیر در فروشگاه های شهروند خبر داد.
کد مطلب: 63028| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۱ ۱۷:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
توزیع کیسه های
به گزارش "فرازنیوز"  مسعود سریع القلم مدیر عامل شرکت شهروند با بیان اینکه مصرف کیسه های پلاستیکی تبدیل به عاملی برای تخریب محیط زیست و معضلی بزرگ برای طبیعت و آیندگان شده است گفت: شرکت شهروند در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی، در فروشگاه های خود کیسه های "زیست تخریب پذیر" توزیع می کند.
 
سریع القلم در ادامه افزود: کیسه پلاستیکی زیست تخریب پذیر با استفاده از مواد پلیمری تخریب پذیر تولید می شود و برخلاف کیسه های عادی که بین ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ سال زمان نیاز دارد تا تجزیه شود، این کیسه ها در شرایط عادی محیط ظرف کمتر از مدت زمان دو سال تجزیه شده و مانند گیاهان به دامن طبیعت برمی گردد.
 
مدیر عامل شرکت شهروند، فرهنگ سازی و ایجاد بسترهای مناسب جهت اصلاح الگوی مصرف مواد پلاستیکی را دغدغه مهم دانست و گفت: در حال حاضر هیچ نوع ظرف یکبار مصرف پلاستیکی در فروشگاه های شهروند عرضه نمی شود و ظروف یکبار مصرف عرضه شده از مواد گیاهی و قابل بازیافت تهیه شده است. همچنین شهروند آمادگی دارد در صورت مشارکت و استقبال شهروندان، کیسه های پارچه ای با دوام را به عنوان جایگزینی مناسب برای کیسه های پلاستیکی به شهروندان عرضه کند.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: داشتن شهری سالم و پاک نیازمند مشارکت همگانی شهروندان است؛ شهروند نیز به نوبه خود در این مسیر قدم برداشته و از هر پیشنهادی برای تحقق شهر زیست پذیر استقبال می کنند‌.
کد مطلب: 63028| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۳/۲۱ ۱۷:۳۳:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷  ,   March 18, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.