استفاده بهینه از قنوات شمال تهران درآبیاری فضاهای سبز

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز : قنوات شمال تهران با هدف استفاده بهینه از پتانسیل های طبیعی موجود در منطقه ،جهت آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرند.
کد مطلب: 63069| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۶ ۶:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
استفاده بهینه از قنوات شمال تهران درآبیاری فضاهای سبز
به گزارش "فرازنیوز"  مهندس علی اصغر خرمی شریف قائم مقام شهردار منطقه یک با اعلام خبر فوق اظهار داشت: بیش از 175رشته قنات در شمال تهران وجود دارد که در حدود 110 رشته از آنها همچون قنات شاد آور، دارآباد، سوهانک، حصار بوعلی و... فعال و آب در آنها جریان دارد بر همین اساس با توجه به کمبود آب خام جهت آبیاری بوستان ها و فضاهای سبز منطقه می توان این قنوات را در شبکه آبرسانی قرار داد و از آنها استفاده بهینه کرد.
 
وی گفت: با گذر زمان و استفاده های نادرست از قنوات آب بسیاری از آنها کم و یا خشک شده است که مطالعات لازم جهت شناسایی قنوات و ظرفیت آبدهی آنها در حال اجراست تا با توجه به اراضی پایین دست اقدامات بعدی نسبت به احداث مخازن وایجاد سیستم شبکه  آبیاری آب خام انجام و از حداکثر آبدهی قنوات برای آبرسانی به فضاهای سبز منطقه استفاده نمود.
 
خرمی شریف اظهار امیدواری کرد با انجام مطالعات و طراحی شبکه آبیاری بتوان با سرمایه گذاری مناسب حجم قابل توجهی از آبها که در حال حاضر در مسیر گردشی خود وارد شبکه فاضلاب  یا مسیرهای متفرقه می شوند جهت استفاده بهینه هدایت نمود.
 
وی هر گونه تخریب قنات را دارای پیگرد قانونی دانست و گفت: کلیه مالکین موظف به حفظ و نگهداری قنوات و حریم آنها بوده و در صورت تخریب برخورد قانونی با آنها   خواهد شد.
 
کد مطلب: 63069| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۴/۱۶ ۶:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷  ,   December 14, 2018

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.