در افتتاحیه بیستمین کنگره دامپزشکی ایران مطرح شد؛

پیام محبی: دانش دامپزشکی ایران در منطقه حرف اول را می زند

جهاد اقتصادي، كشاورزي - فرازنیوز : رئیس جامعه دامپزشکی ایران در افتتاحیه بیستمین کنگره دامپزشکی کشور و نخستین نمایشگاه بین المللی ایران وت عنوان کرد: دانش دامپزشکی ایران در منطقه حرف اول را می زند.
کد مطلب: 63127| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱ ۱۴:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
پیام محبی: دانش دامپزشکی ایران در منطقه حرف اول را می زند
به گزارش "فرازنیوز"  بیستمین کنگره دامپزشکی و نخستین نمایشگاه بین المللی ایران وت صبح امروز -دوشنبه یکم مرداد ماه- در شبستان مصلی امام خمینی(ره) آغاز به کار کرد. بزرگترین رخداد صنعت دامپزشکی ایران با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای صنف دامپزشکی در شبستان مصلی امام خمینی(ره) افتتاح شد.
 
دکتر پیام محبی رئیس جامعه دامپزشکی ایران و رئیس بیستمین کنگره دامپزشکی ایران در ابتدای این مراسم به دعوت محمد نظری مجری برنامه به روی سن رفته و گفت: جامعه دامپزشکان ایران قدیمی ترین صنف ایران است که سال 1321 شکل گرفت و سال 1332 اولین اساسنامه آن به رسمیت شناخته شده است.
اولین هیات مدیره آن نیز در همین سال معرفی شد.
 
وی افزود: کنگره های دامپزشکی عمدتا محلی برای تبادل نظر علمی و اقتباس از کنگره های جهانی دامپزشکی بوده اند. جامعه دامپزشکی به تدریج در طول سال های فعالیت خود کمیته های علمی اش را به طور انجمن های تخصصی تبدیل کرده است. چراکه بسیاری از کنگره های امروزی در ابتدا در کنگره دامپزشکی ریشه داشته اند و به مرور زمان مسائل صنفی کنگره، پررنگ تر شد و جامعه دامپزشکی به عنوان تنها نهادی که انتخابات دارد و در عضویت آن هیچ محدودیتی وجود ندارد، خانه اول همه دامپزشکان ایران است. 
 
رئیس جامعه دامپزشکان ایران همچنین خاطر نشان کرد: این کنگره سال ها در سالن همایش های رازی برگزار شد که فضای مناسبی برای برگزاری یک کنگره علمی دارد. اما بر آن شدیم مسائل صنفی و اقتصادی را در صنعت دامپزشکی بیشتر ببینیم. عملا سالنی در اختیار نداشتیم که این دو وجه در کنار هم دیده شود و برای دست اندرکاران اقتصادی شرایط سهل تری را فراهم می کند. دانش دامپزشکی ایران در زمینه بهداشت دام در منطقه خاورمیانه حرف اول را می زند. 
 
وی ادامه داد: ضمن این که امسال شکل گیری نمایشگاه ایران وت را شاهد هستیم و امیدوارم اساسی باشد برای این که تمام امکانات و دانش صنفی در این محل تجمیع شود. نقش دامپروری در صنف دامپزشکی پررنگ تر شود. 
 
محبی با اشاره به عملکرد کمیته دانشجویی دامپزشکی بیان کرد: این کمیته دانشجویی بسیار فعال است و به خوبی عمل می کند. این کمیته قطعا می تواند در آینده مسائل صنفی را بهتر پیش ببرد و در تحقق اهداف خود موفق تر باشند. 
 
کد مطلب: 63127| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۱ ۱۴:۴۰:۱۰| نسخه چاپی
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷  ,   January 21, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.