مدیر خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران ؛

50 درصد مطالبات گندمکاران کشور پرداخت شد

جهاد اقتصادي، كشاورزي - فرازنیوز :سید مومن نیافر گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بیش از 6 میلیون و 800 هزار تن گندم در کشور خریداری و 50 درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.
کد مطلب: 63131| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۴ ۸:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
 50 درصد مطالبات گندمکاران کشور پرداخت شد
به گزارش "فرازنیوز"  نیافر روز چهارشنبه در جریان بازدید از سیلوهای همدان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار، بقیه پول گندمکاران نیز در کوتاه ترین زمان ممکن به حسابشان واریز می شود.
 
وی با بیان اینکه امسال همچون سال های گذشته پول گندمکاران با عاملیت بانک کشاورزی از سوی دولت پرداخت می شود، گفت: برای سهولت در کارها، گندمکاران در اقصی نقاط کشور که شعب و خودپردازهای بانک کشاورزی مستقر باشد، می توانند پول خود را دریافت کنند.
 
نیافر اضافه کرد: خرید گندم در 22 استان توسط 600 مرکز خرید شرکت غله در حال انجام است اما در صورت افزایش تعداد استان هایی که موعد برداشت از آنها فرا می رسد، تعداد این مراکز به بیش از هزار مورد افزایش می یابد.
 
وی با بیان اینکه پارسال نزدیک به 9 میلیون تن گندم به ارزش بیش از 114 هزار میلیارد ریال از گندمکاران سراسر کشور خریداری شد، افزود: با توجه به ذخایر سال 1395 همچنان خودکفایی در تولید این محصول استمرار پیدا کرد.
 
نیافر با بیان اینکه خرید‌ گندم در کشور تا پایان مردادماه ادامه دارد، افزود: در مناطق سردسیری خرید گندم بعد از مردادماه نیز ادامه می یابد.
 
وی با بیان اینکه در خرید گندم نظارت‌ داریم، افزود: شرکت بازرگانی دولتی با تجربه‌ای چندین ساله در ارتباط با خریدهای تضمینی گندم از ابتدای سال زارعی جاری راهکارهای خاصی را برای نظارت‌ها تعیین کرده است.
 
نیافر با اشاره به اینکه سعی کرده‌ایم مراکز بزرگ ذخیره‌سازی و موقت را شناسایی و با آنها قرارداد منعقد کنیم، گفت: سامانه متمرکز و آنلاین را برای ثبت و ضبط اطلاعات کشاورزان به صورت آنلاین طراحی کرده‌ایم.
 
مدیر خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران بیان کرد: امسال برای نخستین بار سامانه اطلاعات کشاورزان وزارت جهاد کشاورزی با سامانه خرید تضمینی شرکت بازرگانی ملی مرتبط (لینک) شده است.
وی با اشاره به اینکه برای کنترل و نظارت بر خرید گندم تدابیری اندیشیده شده است، افزود: مدیران از طریق سامانه اطلاعات خرید و انتقال گندم را رصد می‌کنند.
 
نیافر با تاکید به اینکه در این فرایند با شرکت‌هایی قرارداد منعقد کرده و ناظرینی را در مراکز خرید به کار گرفته‌ایم تا هرگونه انحراف از خرید را گزارش دهند، گفت: از طریق این گزارش‌ها مشکلات حل و فصل و در صورت لزوم به مراجع بالاتر ارجاع داده می‌شود.
 
پیش بینی می شود امسال 13.4 میلیون تن گندم در کشور تولید و 10 میلیون تن آن توسط دولت خریداری شود که بر اساس مصوبه شورای اقتصاد در سال زراعی 97 نیز همانند پارسال، هر کیلوگرم گندم معمولی (نان) با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید 2 درصد به مبلغ 13 هزار ریال (1300 تومان) و گندم دوروم 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) خریداری می شود.
سال زراعی از ابتدای مهرماه هر سال آغاز می شود و تا پایان شهریور سال بعد ادامه دارد.
 
کد مطلب: 63131| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۴ ۸:۴۲:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷  ,   January 20, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.