مدیرعامل بانک توسعه صادرات:

440 میلیون دلار ارز دولتی در اختیار بخش تولیدی

بانک و بیمه - فرازنیوز : مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک 440 میلیون دلار ارز دولتی از سال جاری به منظور صادرات و واردات مواد اولیه در اختیار بخش تولید پرداخت کرد.
کد مطلب: 63144| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۸ ۱۵:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
440 میلیون دلار ارز دولتی در اختیار بخش تولیدی
به گزارش "فرازنیوز"   دکتر علی صالح آبادی درجمع تولیدکنندگان و صادرکنندگان شهرکرد با اعلام این مطلب که صادرکنندگان در بازار ثانویه ای که تشکیل می شود می توانند ارز حاصل از صادرات را به فروش برسانند، افزود: در خصوص ارزی که بانک مرکزی تخصیص می دهد و یا صادرکنندگانی که در سامانه نیما عرضه می کنند، اولویت تخصیص با تولید و شرکتهایی است که واردات مواد اولیه دارند.
 
مدیرعامل بانک توسعه صادرات گفت: در حال حاضر تسهیلات با نرخهای ارزان قیمت از منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانک توسعه صادرات تسهیلاتی را با نرخ 11درصد و 14 درصد در اختیار صادرکنندگان قرار می گیرد.
 
وی با اشاره به روابط کارگزاری بانک توسعه صادرات با بانکهای خارجی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در صورت ایجاد محدودیت برای روابط بانکی بین المللی با تجربیات دوران قبلی تحریم، ساز و کار طراحی شده است تا تحت هرشرایطی خدمات دراختیار صادرکنندگان قرار گیرد.
به گفته دکتر صالح آبادی با توجه به اینکه استان چهارمحال و بختیاری از جمله استانهای در حال توسعه است تسهیلات بیشتری از محل صندوق توسعه ملی به این استان اختصاص می یابد.
 
وی آمادگی همکاران و کارشناسان بانک توسعه صادرات را برای رفع مشکلات صادرکنندگان در موارد خاص را اعلام کرد.
 
این جلسه که با حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان استان چهارمحال و بختیاری در محل اتاق بازرگانی آن استان تشکیل شده بود صادرکنندگان به بیان سوالات و دیدگاه های خود پرداختند و از عملکرد شعبه شهرکرد بانک توسعه صادرات و نحوه تعامل و همکاری این بانک در منطقه ابراز رضایت داشتند.
کد مطلب: 63144| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۵/۸ ۱۵:۵۰:۱۰| نسخه چاپی
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷  ,   January 20, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.