میدان مرکزی میوه و تره بار؛ شهری در دل کلان شهر تهران

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز : میدان مرکزی میوه و تره بار با وسعت 270 هکتاری خود، از مساحت کشوری همچو موناکو بزرگتر و با مساحت کشوری همچون ماکائو برابری می‌کند و جمعیت 60 تا 100 هزار نفری ای که روزانه در آن تردد می‌کنند، از جمعیت جزایری همچون گرینلند، برمودا و دومینیکا بیشتر است و این ویژگی‌هاست كه میدان مرکزی میوه و تره بار را به شهری در دل کلان شهر تهران تبدیل کرده است.
کد مطلب: 63173| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۰ ۱۰:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
میدان مرکزی میوه و تره بار؛ شهری در دل کلان شهر تهران
به گزارش "فرازنیوز" ؛و به نقل از روابط عمومی ،میدان مرکزی میوه و تره بار با 1360 باب حجره در مساحتی بالغ بر 270 هکتار، میوه و تره بار مصرفی جمعیت 9 میلیون نفری پايتخت را تامین می‌کند که بنا به فصول مختلف، جمعیت ثابتی بین 10 تا 15 هزار نفر را در خود جای مى دهد و روزانه حدود 20 هزار دستگاه انواع خودروهای سبک و سنگین به آن رفت و آمد دارند. 
 
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران با تاکید بر اهمیت نقش این ميدان مركزى در کنترل قیمت‌ میوه و تره بار در سطح شهر گفت: اگر فعالیت این میدان حتی برای یک روز متوقف شود، قیمت میوه در سطح شهر تا 50 درصد افزایش خواهد یافت.
 
عبدالحسین رحیمی بر ابعاد و آثار فعالیت این سازمان با توجه به تأثيرى كه در كاهش و كنترل قيمت ميوه و تره بار تاکید کرد و گفت: در مدیریت میدان مرکزی، علاوه بر تعامل با حجره داران برای انجام درست مسئولیت اجتماعی خود، نیازمند تعامل بین بخشی با سایر دستگاه‌هاى دست اندركار هستیم.
 
وی با اعلام اینکه 48 هکتار از مساحت 270 هکتاری میدان مرکزی را فضای سبز در بر می‌گیرد، افزود: تقریبا 18 درصد کل فضای این میدان را فضای سبز تشکیل داده است که با این حساب باید گفت میدان مرکزی میوه و تره بار یکی از سرسبزترین نقاط پايتخت است.
 
در این ارتباط مدیر میدان مرکزی میوه و تره بار نیز با اشاره به اقدامات سازمان مدیریت میادین در جهت حفاظت از محیط زیست، اظهار کرد: نایلکس گیاهی که در میادین و بازارهای میوه و تره بار توزیع می‌شود به عنوان یکی از اقدامات این سازمان در راستای حفظ محیط زیست در میدان مرکزی تولید می‌شود. 
 
سعید سالاری با بیان اینکه مدیریت مجموعه بزرگی همچون میدان مرکزی میوه و تره بار، علاوه بر نیروی انسانی مجرب، نیازمند ساختارهای کارآمد است، تصریح کرد: بیش از 300 کارگر خدمات شهری و فضای سبز به طور شبانه روزی به کار خدمات رسانی در این میدان مشغول به کار هستند.
 
گفتنی است، حجره های واقع در میدان مرکزی میوه و تره بار به افراد واگذار شده و میدان مرکزی میوه و تره بار صرفاً مدیریت فضاهای عمومی آن را بر عهده دارد.
کد مطلب: 63173| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۶/۱۰ ۱۰:۱۵:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷  ,   February 20, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.