ارزش هر برگ سهام عدالت ۳.۵ برابر شد

اقتصاد ایران - فرازنیوز : مشاور رییس سازمان خصوصی سازی از افزایش ارزش هر برگ سهام عدالت به ۳.۵ میلیون تومان خبر داد.
کد مطلب: 63296| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۸ ۱۳:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
ارزش هر برگ سهام عدالت ۳.۵ برابر شد
به گزارش "فرازنیوز"  جعفر سبحانی درباره ارزش روز سهام عدالت اظهارداشت: ۴۹ شرکت سرمایه پذیر در سبد سهام عدالت قرار دارند که ۳۵ شرکت بورسی و مابقی غیر بورسی است. وی ادامه داد: ارزش این شرکت ها در مقطع واگذاری سهام عدالت ۲۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که هم اکنون ارزش پرتفوی آنها به ۸۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.
 
مشاور رییس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: بر همین اساس ارزش روز هر سهام عدالت به ۳.۵ برابر رشد کرده است. سبحانی خاطر نشان کرد: در صورتی که مشمولان سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان را با سازمان خصوصی سازی تسویه کرده باشند ارزش برگه های آنها از یک میلیون به ۳.۵ میلیون تومان افزایش یافته است.
 
وی با اشاره به طرح آزاد سازی سهام عدالت نیز گفت: هم اکنون این طرح در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است که در صورت تصویب اجرایی می شود. مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال سود مصوب برای توزیع میان مشمولان سهام عدالت، به ۵ هزار میلیارد تومان برسد.
 
سبحانی با بیان اینکه تاکنون برای سود سهام عدالت، ۴۰ میلیون نفر شماره شبای بانکی داده اند، اظهار داشت: پایان مهر ماه آخرین فرصت برای ثبت شماره شبای بانکی است و این مهلت دیگر تمدید نمی‌شود.
 
مشاور رییس کل سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به سود سهام عدالت سال مالی ۹۶، گفت: تا این لحظه بالای ۳۸۰۰ میلیارد تومان سود سهام عدلت مشمولان که ناشی از عملکرد شرکت های سرمایه پذیر در سال ۹۶ است، قطعی شده که بیشتر از سال گذشته است.
 
وی ادامه داد: البته مجامع چند شرکت به همراه هلدینگ خلیج فارس پایان مهرماه سود مصوب خود را اعلام می کنند که پیش بینی می شود در صورت ارائه این سودها، سود مصوب برای توزیع میان مشمولان به ۵ هزار میلیارد تومان برسد.
کد مطلب: 63296| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۸ ۱۳:۱۶:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 26, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.